Zpět na » Evropská liga » Sevilla je posedmé vítězem Evropské ligy. V penaltovém rozstřelu stejně jako na mistrovství světa rozhodl Montiel

Evropská liga - Sevilla je posedmé vítězem Evropské ligy. V penaltovém rozstřelu stejně jako na mistrovství světa rozhodl Montiel

Sevilla je posedmé vítězem Evropské ligy. V penaltovém rozstřelu stejně jako na mistrovství světa rozhodl Montiel © iconsport.photo - Sevilla vyhrála všech svých 7 finálových zápasů v Evropské lize

0

Líbilo se

01.06. - REVIEW Souboj neporazitelných. Sevilla 6x ve finále Evropské ligy, 6x vítěz. José Mourinho 5x finalista evropské soutěže, 5x vítěz. Taková byla situace před finálovým soubojem Evropské ligy mezi Sevillou a AS Řím. Po něm už ale platí pouze neporazitelnost Sevilly. Ta zápas dovedla až do penalt, kde rozhodly dva neproměněné pokusy Římanů a správná exekuce hrdiny Montiela.

Sevilla - AS Řím 2:1 po pen.

Branky: 55. Mancini (VG), 35. Dybala

Sevilla: Bono - Navas (95. Montiel), Badé, Gudelj (120+7. Marcao), Telles (95. Rekik) - Fernando (120+8. Jordán), O. Torres (46. Suso), Rakititč - Ocampos, En Nessyri, Gil (46. Lamela)

AS Řím: Patrício - Celik (91. Zalewski), Ibaňéz, Mancini, Smalling, Spinazzola (106. Llorente)- Cristante, Matič (120. Bove)- Pellegrini (106. El Shaarawy), Abraham (75. Belotti), Dybala (68. Wijnaldum)

V první velké šanci se ocitl po 11 minutách Leandro Spinazzola. Dybala nahrál Celikovi a ten italskému reprezentantovi předložil do volného prostoru jako na zlatém podnose. Bono ale jeho ne úplně ideální ránu vychytal. Spíše než fotbal jsme ale během poločasu mohli vidět velkou spoustu střetů hlav, po kterých se dlouho nehrálo i kvůli ošetřováním. Oba týmy byly hodně opatrné. Když ale Cristante vybojoval míč na Rakitičovi, Mancini parádně vyslal Dybalu a ten přesně umístěnou ránou otevřel skóre a dal Římanům vedení. Srovnat mohl Fernando, ale jeho hlavička šla nad. Připomněl se i Ivan Rakitič, jehož dělovka trefila tyč.

Sevilla ale do druhého poločasu vstoupila hodně aktivně a vyrovnání se přeci jen dočkala. Navasův centr si do branky srazil Gianluca Mancini. Římané měli v 66. minutě obří příležitost. Jenže obrovský závar před brankou nevyužil Cristante, Ibaňéz ani Abraham. V poslední desetiminutovce mohl pro AS Řím trofej vystřelit Belotti, jehož 1na1 skvěle vychytal Bono. V samotném závěru Patríciovi problémy nadělala Susova rána z dálky, jenž mu vypadla. Lamela ale následnou situaci nevyhodnotil nejlépe a Fernandova rána postrádala kvalitu na to, aby slavila úspěch.

Pordloužení bylo hodně ve znamení ošetřování, klidné hry a málo fotbalovosti. Čas podržel hlavně s křečemi potýkající se Nemanja Matič. Jediný fotbalový moment byl snad jen Montielův průnik přes vápno, který ale nevedl k ničemu. V 11. minutě nastavení skončila na břevně Smallingova hlavička. Šlo se do penalt. A rozhodli dva stopeři AS Řím, bohužel pro ně ve prospěch Sevilly. Ve druhé a třetí sérii nedali Mancini a Ibaňéz a k balónu se ve čtvrté postavil Gonzalo Montiel. První pokus mu Patrício vychytal, ale musel se opakovat, a napodruhé už mu nedal šanci. Stejně jako na mistrovství světa v Kataru se stal penaltovým hrdinou.

Gonzalo Montiel se opět stal penaltovým hrdinou

David Suchý / uefa.com

Nejnovější články