Zpět na » Evropská liga » Rudí ďáblové zdemolovali Římany, Pépé zajistil Arsenalu naději

Evropská liga - Rudí ďáblové zdemolovali Římany, Pépé zajistil Arsenalu naději

Rudí ďáblové zdemolovali Římany, Pépé zajistil Arsenalu naději © skysports.com - Vítězství Rudým ďáblům vystřelila dvojice Cavani, Pogba

2

29.04. - REVIEW Manchester United ještě po půli s AS Řím prohrával, nakonec jej šesti góly naprosto zdemoloval a prakticky je ve finále Evropské ligy. To druhý souboj slibuje o poznání větší drama. To zařídil proměněnou penaltou Nicolas Pépé, po výhře 2:1 ale má k postupu blíže Villarreal.

Manchester United 6:2 (1:2) AS Řím

Branky: 9. a 71. z penalty Fernandes, 48. a 64. Cavani, 75. Pogba, 86. Greenwood - 15. Pellegrini z penalty, 34. Džeko

Pro Římany nezačalo úvodní utkání semifinále Evropské ligy vůbec dobře. V 5. minutě kvůli zranění odstoupil Veretout, po dalších čtyřech minutách famózní práci Pogby a následné přihrávky Cavaniho zužitkoval Fernandes.

Jenže situace se brzy změnila. Za pět minut později totiž Karsdorp dohrál situaci a v pokutovém území trefil ruku Pogby. Následnou penaltu proměnil Pellegrini a srovnal stav.

O dvacet minut později už hosté vedli. Vynikající práci Mchitarjana a Pellegriniho využil dobře postavený Džeko, i když s pořádnou dávkou štěstí.

A když v závěru půle nevyužil stoprocentní šanci Cavani, domácím nebylo zrovna dvakrát do zpěvu. Jenže Římané měli za sebou tři střídání kvůli zranění a druhou půli absolutně nezvládli.

Už po třech minutách poslal Fernandes pas na Cavaniho a ten parádní dělovkou pod břevno srovnal. Po hodině hry vypálil Wan-Bissaka, střídající Mirante nepřesvědčivě míč jen vyrazil a Cavani měl pohodlnou práci.

Za dalších sedm minut Smalling nešetrně a především pozdě trefil Cavaniho a byla tu penalta i pro domácí. Bruno Fernandes nezaváhal. Uběhly jen čtyři minuty, přišel centr Fernandese a hlavičkující Pogba propálil hostujícího brankáře popáté.

A nakonec se trefil i střídající hráč, konkrétně Mason Greenwood. Míč mu parádní přihrávkou poslal Cavani, Greenwood s pomocí teče pošesté překonal Miranteho a je prakticky hotovo. United šesti góly zničili Vlky a v odvetě už zřejmě o nic významného nepůjde.

Villarreal 2:1 (2:0) Arsenal

Branky: 5. Trigueros, 29. Albiol - 73. Pépé z penalty

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Více informací o Manchester United naleznete zde.