Zpět na » Evropská liga » Cesta Slavie v Evropské lize končí, od Arsenalu schytala výprask. Dál jdou Vlci i United

Evropská liga - Cesta Slavie v Evropské lize končí, od Arsenalu schytala výprask. Dál jdou Vlci i United

Cesta Slavie v Evropské lize končí, od Arsenalu schytala výprask. Dál jdou Vlci i United © slavia.cz - Gólman Slavie loví míč ze své sítě.

0

15.04. - REVIEW Pražská Slavia v Evropské lize končí poté, co na svém stadionu výrazně nestačila na Arsenal. Mezi čtyři nejlepší postupují také Manchester United, Villarreal a AS Řím, který měl proti Ajaxu namále, postupový gól ale Vlkům vystřelil Edin Džeko.

Slavia Praha 0:4 (0:3) Arsenal

Branky: 18. Pépé, 21. z pen. a 77. Lacazette, 24. Saka

Slavia se od první minuty dostávala pod velký tlak. Hráči Arsenalu napadali rozehrávku a práci tak měla především defenzivní řada.

Jenže už ve 14. minutě bylo zle. Sakovu krásnou technickou ránu vyrazil Kolář skvěle na tyč, Smith-Rowe už měl ale snadnou práci. Naštěstí po poradě s videem nebyl gól kvůli těsnému ofsajdu uznán.

Varování nicméně nestačilo. Už za čtyři minuty dostal míč Pépé, pohrál si s defenzivou a následně zblízka přeloboval Koláře.

Za další dvě minuty sestřelil Hromada v pokutovém území Saku a Lacazette z penalty nezaváhal. A po třech minutách překvapil Koláře střelou k levé tyči Saka a bylo po utkání.

Jindřich Trpišovský udělal o přestávce čtyři změny, příliš se toho ale nezměnilo. Po zákroku Holeše na Lacazetta se mohla pískat penalta, Cakir ji ale neodpískal. Francouzský útočník se nicméně druhé branky dočkal.

V 77. minutě mu míč předložil Pépé, Zima podklouzl, Masopust si zahrál na kužel a nebylo co řešit. Pátý gól mohl po individuální akci přidat střídající Martinelli, těsně minul. V utkání ale Gunners jasně dominovali a po zásluze postupují mezi nejlepší čtyři.

Kompletní výsledky odvetných zápasů čtvrtfinále Evropské ligy:

Manchester United - Granada 2:0 (6. Cavani, 90. Vallejo vl.), první zápas 2:0, postupuje Manchester United.
Villarreal - Dinamo Záhřeb 2:1 (36. Alcácer, 43. Moreno - 74. Oršič), první zápas 1:0, postupuje Villarreal.
Slavia - Arsenal 0:4 (18. Pépé, 21. z pen. a 77. Lacazette, 24. Saka), první zápas 1:1, postupuje Arsenal.
AS Řím - Ajax 1:1 (72. Džeko - 49. Brobbey), první zápas 2:1, postupuje AS Řím.

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Více informací o Manchester United naleznete zde.