Zpět na » Ostatní » ME ve fotbale 2024 ve Velké Británii: Za jízdu v autě s vyvěšenou vlajkou hrozí vysoké pokuty

ME ve fotbale 2024 ve Velké Británii: Za jízdu v autě s vyvěšenou vlajkou hrozí vysoké pokuty

ME ve fotbale 2024 ve Velké Británii: Za jízdu v autě s vyvěšenou vlajkou hrozí vysoké pokuty © iconsport.photo - Southgate a Kane

0

Líbilo se

25.06. - NEPŘEHLÉDNĚTE Vyvěšení anglické vlajky na podporu svého týmu během mistrovství Evropy ve fotbale může přinést fanouškům nepříjemné finanční následky. Angličtí řidiči, kteří si připevní vlajku svatého Jiří na svá auta, čelí riziku pokuty až 2 500 liber.

Řidiči byli varováni, že připevnění anglické vlajky k oknu auta by mohlo vést k vysoké pokutě. Pro mnohé je Euro časem, kdy se plně zapojují do podpory své země, ale zatímco nošení anglického dresu do hospody nebo vyvěšení vlajky z okna ložnice jsou považovány za nevinné a neškodné činy, u vozidel je to trochu jinak. Nesprávně připevněné vlajky a dekorace by mohly být považovány za překážku a mohly by potenciálně způsobit zranění někoho jiného nebo poškození majetku, pokud by se uvolnily během jízdy.

Pokuty za nezajištěný náklad a nebezpečné vlajky

Zákon umožňuje policistům udělit na místě pokutu 300 liber za nezajištěný náklad, a to by mohlo vést až k soudnímu řízení, kde sankce mohou dosáhnout až 2 500 liber. Velké vlajky jsou považovány za mnohem větší problém, protože by mohly bránit výhledu řidiče nebo jiného motoristy, nebo ohrozit ostatní účastníky silničního provozu. Policie ve West Yorkshire uvádí, že vlajka velikosti papíru A4 by byla považována za normální, ale čím větší vlajka, tím větší potenciál pro problémy.

Co říkají předpisy?

Regulace 30 zákona o silničních vozidlech (konstrukce a použití) uvádí: „Každé motorové vozidlo musí být navrženo a konstruováno tak, aby měl řidič při ovládání vozidla vždy plný výhled na silnici a provoz před vozidlem." Vládní pokyny z roku 2010 stanoví: „Není konkrétním přestupkem vyvěsit vlajku na vozidle a většina vlajek na vozidlech, které jsou nyní v prodeji, je legální, pokud jsou na vozidle připevněny rozumným způsobem."Nicméně, stojí za to si povšimnout následujících bodů: „vlajky, které jsou tak velké, že zakrývají výhled řidiče na provoz před vozidlem, mohou porušovat regulaci 30 zákona o silničních vozidlech (konstrukce a použití) z roku 1986. Vlajky, které jsou konstruovány nebo umístěny tak, že mohou způsobit nebezpečí pro chodce nebo jiné účastníky silničního provozu, by mohly porušovat regulace 53 nebo 100 výše uvedených regulací."

Petr Magasanik / fotbalportal.cz

Nejnovější články