Zpět na » Ostatní » Podá Anglie proti Slovinsku konečně přesvědčivý výkon? Postup ještě jistý nemá

Podá Anglie proti Slovinsku konečně přesvědčivý výkon? Postup ještě jistý nemá

Podá Anglie proti Slovinsku konečně přesvědčivý výkon? Postup ještě jistý nemá © uefa.com, fotbalportal.cz - Anglie vs. Slovinsko

0

Líbilo se

25.06. - PREVIEW Ve skupině C na EURO 2024 ještě žádný tým nemá jistý postup a stejně tak není žádný ze hry. Nejlépe je na tom zatím Anglie, která vede se 4 body a proti Slovincům jí stačí bod k jistotě postupu. Ovšem Slovinci budou jistě kousat, protože také hrají o možnost účasti v osmifinále. Ukáže Albion konečně svou sílu, nebo to bude další trápení?

Anglie - Slovinsko

Úterý 25. června, 21.00, RheinEnergieStadion (Kolín nad Rýnem)

V Kolíně nad Rýnem se v úterý večer střetnou Angličané se Slovinci. Zatím spolu hráli šestkrát. Nejprve v přátelském duelu v roce 2009, kdy vyhrála Anglie 2:1. Poté ve skupině na MS 2010 (výhra Anglie 1:0), v kvalifikaci o EURO 2016 z toho byla dvě další anglická vítězství. Jediný bod Slovinců přišel v kvalifikaci o MS 2018 za domácí remízu 0:0. Ve druhém utkání rozhodl Harry Kane v 94. minutě o výhře 1:0. Bilance je tedy jasná: 5-1-0 ve prospěch Albionu.

Anglie zatím na EURO 2024 nepřesvědčila. Nejprve přišla nejtěsnější výhra 1:0 nad Srbskem a poté remíza 1:1 s Dánskem. Angličané tak mají po dvou kolech 4 body. Vévodí sice tabulce skupiny C, ale jistotu postupu do osmifinále ještě nemají. Ovšem jsou velmi blízko. Rozhodně budou chtít vyhrát skupinu, aby dostali papírově lehčího soupeře. Vítěz skupiny C narazí na třetí tým ze skupiny D, E či F. A bude hrát v neděli od 18.00 v Gelsenkirchenu. Pokud by například skončili ve skupině až druzí, pak by šli v osmifinále na domácí Němce. Ukazuje se, že Albion má opět problémy se střílením gólů. Zatím na turnaji z Angličanů nikdo příliš nezáří.

Luke Shaw už trénoval s týmem, ale podle všeho ještě toto utkání vynechá. Do základní sestavy by se mohl podívat například Anthony Gordon.

Slovinsko odehrálo dvě povedená utkání, ale klidně mohlo mít více než 2 body. S Dány i se Srby remizovalo shodně 1:1. I když proti Srbsku inkasovalo až v nastaveném čase z posledního rohu. Aktuálně je na třetím místě v tabulce skupiny C. Šanci na postup rozhodně má. Dokonce bude mít šanci i pokud zůstane na dvou bodech a na třetím místě. Záleželo by pak na ostatních výsledcích i v dalších skupinách. Vítězství proti Anglie Slovincům zajistí historický postup do osmifinále. Slovinci jsou na závěrečném EURO teprve podruhé ve své samostatné historii. Dobrá by mohla být pro Slovinsko i remíza, ale s ní jistotu mít nebudou. Museli by čekat. Mezi střelce se zatím zapsali Žan Karničnik a Erik Janža. Sestřelí snad Angličany největší hvězda - Benjamin Šeško?

Na straně Slovinců jsou všichni hráči připraveni do hry.

Absence:
Anglie:
Shaw (nejistý start)
Slovinsko: -

Pravděpodobné sestavy:
Anglie:
Pickford - Gomez, Guéhi, Stones, Walker - Gallagher, Rice, Bellingham - Gordon, Kane, Saka

Slovinsko: Oblak - Janža, Bijol, Drkušič, Karničnik - Mlakar, Elšnik, Čerin, Stojanovič, Šporar, Šeško

Tip FotbalPortal.cz: 3:0

Kam dál?

Michal Čermák /

Související odkazy
Nejnovější články