Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Chorvaté budou hrát s Albánci o šanci na postup

Chorvaté budou hrát s Albánci o šanci na postup

Chorvaté budou hrát s Albánci o šanci na postup © uefa.com, fotbalportal.cz - Chorvatsko vs. Albánie

0

Líbilo se

18.06. - PREVIEW Středeční program EURO 2024 odstartuje utkáním dvou zklamaných. Chorvatsko na úvod prohrálo se Španěly 0:3. Albánie sice proti Itálii rychle vedla, ale nakonec padla 1:2. Oba týmy tak budou hrát prakticky o všechno. Zejména Chorvaté, kteří mají špatné skóre, což může hrát velkou roli. Vatreni rozhodně budou v tomto duelu favorité.

Chorvatsko - Albánie

Středa 19. června, 15.00, Volksparkstadion (Hamburk)

V Hamburku se ve středu odpoledne rozpoutá bitva mezi zeměmi, které odděluje pouze Černá Hora. I když mají k sobě takto blízko, ještě spolu nikdy nehrály. Jak tato premiéra dopadne?

Chorvatsko nevstoupilo do turnaje dobře. Nad jeho síly bylo Španělsko. La Roja rozhodla v prvním poločase, když se postupně prosadili Morata, Ruiz a Carvajal. Chorvaté pak neproměnili ani pokutový kop, jmenovitě střídající Petkovič. Vatreni ale měli své šance, dokonce jejich xG bylo vyšší než u Španělů (2,27 vs. 2,11). Proti Albáncům už potřebují tyto příležitosti proměňovat. Je také možné, že si budou potřebovat vylepšit nelichotivé skóre, které může hrát roli při snaze o postup ze skupiny, ale to ještě předbíháme. Povedený zápas proti Španělům odehrál snad jen Mateo Kovačič. Velké rezervy se ukázaly v defenzivě. Na Chorvaty ve druhém utkání čeká úplně odlišný styl, budou více dobývat branku soupeře. Je s podivem, že i proti Španělům měli větší procento držení míče (54 vs. 46). Kdo bude prvním chorvatským střelcem na turnaji?

Zlatko Dalič má k dispozici kompletní kádr. Nikdo se mu proti Španělsku nezranil. Je možné, že dojde ke změně na hrotu útoku, kde může místo nevýrazného Budimira naskočit Petkovič.

Albánie proti Italům začala tím nejlepším možným způsobem. Nedim Bajrami už po 23 vteřinách vstřelil nejrychlejší gól v historii EURO. Jenomže pak se ukázala síla obhájců zlata. Nejprve srovnal Bastoni a v 16. minutě už Squadra azzurra vedla po gólu Barelly. Na vyrovnání už outsider nedosáhl. Orli ale bojovali ze všech sil. Proti Chorvatům jsou odhodlaní nějaký ten bodík urvat. Nechtějí být v nabité skupině jen za otloukánka, který skončí poslední s nulou. Proti Itálii nikdo z hráčů Albánie úplně nevynikal. Nejvýrazněji se ukázal střelec gólu Bajrami. Jinak měli míč na kopačkách převážně Italové a Albánci poctivě bránili a snažili se podnikat nebezpečné brejky. S podobnou taktikou naskočí velmi pravděpodobně i ve středu v Hamburku.

Oproti utkání proti Itálii zřejmě hlavní kouč Sylvinho žádnou změnu neudělá.

Absence:
Chorvatsko:
-
Albánie: -

Pravděpodobné sestavy:
Chorvatsko:
Livakovič - Gvardiol, Pongračič, Šutalo, Stanišič - Modrič, Kovačič, Brozovič - Perišič, Petkovič, Majer

Albánie: Strakosha - Mitaj, Djimsiti, Ajeti, Hysaj - Seferi, Asllani, Ramadani, Asani - Bajrami - Broja

Tip FotbalPortal.cz: 2:0

Kam dál?

Michal Čermák /

Související odkazy
Nejnovější články