Zpět na » Ostatní » ME fotbal 2024: Chorvatsko vs. Albánie - Predikce a sestavy

ME fotbal 2024: Chorvatsko vs. Albánie - Predikce a sestavy

ME fotbal 2024: Chorvatsko vs. Albánie - Predikce a sestavy © iconsport.photo - Zlatko Dalič

0

Líbilo se

19.06. - První zápasy EURO 2024 máme za sebou a dnes nás čekají tři zápasy. Středeční program načne balkánské derby ve skupině B, ve kterém nastoupí dva týmy s nula body na kontě. Chorvatsko dostalo třígólový nášup od Španělska. Albánie byla kousek od zisku bodu, kdyby ke konci utkání proměnila velkou šanci.

EURO 2024: Chorvatsko - Albánie | Skupina B | 19. 6. 2024 | 15:00

Chorvatsko

Forma: P

Umístění: 4.

Skóre: 0:3

Nejlepší střelec:


Chorvatsko má za sebou nevydařený šlágr proti Španělsku, ve kterém byla naprosto bezzubá. Tým postavený okolo kapitána Luka Modriče má zřejmě to nejlepší za sebou. Týmu nepomohla ani směšná penalta, kterou sice Bruno Petkovič proměnil, ale po zásahu VAR byl nakonec gól zrušen.

Pro Chorvatsko jde o zdvižený prst, pokud chce pomýšlet na postup. V dnešním zápase bude čelit nebezpečné Albánii. V případě, že by i tady zaváhalo, šance na jeho postup do další fáze turnaje by byla ohrožena. V posledním zápase bude čelit obhájcům titulu - Itálii.

Luka Modrič

Albánie

Forma: P

Umístění: 3.

Skóre: 1:2

Nejlepší střelec: Nedim Bajrami - 1


Albánie měla vstup do zápasu s Itálií jako hrom. Hned po dvaceti vteřinách potrestal zaváhání Italů přesným zásahem Nedim Bajrami. Itálie se nesložila a začala mačkat Albánce, a v rozmezí pěti minut mezi 11. až 16. minutou otočila výsledek ve svůj prospěch. Albánie měla šanci vyrovnat na konci utkání, ale selhala.

V dnešním balkánském derby proti sobě nastoupí oba týmy vůbec poprvé. Pro Albánii platí totéž, co pro Chorvatsko. Pokud bude chtít černý kůň této skupiny pomýšlet na postup do dalších fází, bude muset porazit Chorvatsko.

Armando Broja


EURO 2024: Pravděpodobné sestavy

Chorvatsko

Livakovič - Juranovič, Šutalo, Gvardiol, Perišić - Modrič, Brozovič, Kovačič - Majer, Petkovič, Kramarič

Albánie

Strakosha - Balliu, Ismjali, Gjimsiti, Mitaj - Ramadani, Asllani, Bajrami - Hoxha, Asani, Broja


EURO 2024: Tipy na zápas

Chorvatsko - Albánie 4:2 - 50

Toto balkánské deby je velmi nečitelné, ke vzájemnému zápasu zatím nedošlo. Oba týmy mají ve svých rukou další působení na turnaji. Pod větším tlakem bude Choravtsko. Osobně ale věřím, že pro Chorvatsko to bude budíček a začne aktivně již od první minuty a zápas vyhraje.

Každý tým dá v zápasu: 1 a více gólů - 2.12

Tímto tipem jsem si naprosto jistý. Oběma týmům jde v tomto zápase o hodně a bude mnoho prostoru ke skorování. Navíc Chorvatsko musí odvrátit nepříznivé skóre.

Počet karet v zápasu: Více než 4.5 - 2.15

Tento zápas je klíčový pro oba týmy. Když přičtu důležitost tohoto zápasu, situaci obou mužstev a horkou balkánskou krev, pramení mi z toho minimálně pět obdržených karet.


Přečtěte si také: EURO 2024: Turecko vs. Gruzie - Predikce a sestavy

David Mikoška / fotbalportal.cz

Nejnovější články