Zpět na » Ostatní » EURO 2024: Kdo dnes hraje a kde zápasy sledovat

EURO 2024: Kdo dnes hraje a kde zápasy sledovat

EURO 2024: Kdo dnes hraje a kde zápasy sledovat © iconsport.photo - Emre Can

0

Líbilo se

19.06. - Když se podíváme na úvodní kolo základních skupin Eura 2024, prakticky jediní dva velcí favoriti, jenž přesvědčili, bylo Německo a Španělsko. A Německo uvidíme v akci i dnes. Stejně jako později Švýcarsko, může být prvním jasným postupujícím. Šanci na reparát bude mít i Chorvatsko proti Albánii.

Favorité na tomto turnaji úplně nepřesvědčili. To ale neplatí o Německu. Die Mannschaft na úvod turnaje přejel Skotsko a vyhrál 5:1, přičemž to rozhodně nemuselo být konečné skóre. Právě dnes se může stát vůbec prvním postupujícím turnaje. Čeká ho Maďarsko. To i proti Švýcarsku ukázalo, že fotbal hrát umí, ale na rozjeté Německo, samozřejmě jestli naváže na úvodní výkon, prostě mít nebude. Stejně tak se druhým postupujícím může stát Švýcarsko. To porazilo Maďarsko a nyní bude čelit outsiderovi ze Skotska, které hrubě nezvládlo úvodní duel, byť proti výborným Němcům. I ono tak dnes bude velkým favoritem a stejně jako Německo může mít jistý postup. Poslední kolo tak bude zřejmě jen o tom, jak dopadne vzájemný zápas Maďarska se Skotskem, který je posune do tabulky třetích týmů.

Celý den ale začne zápas skupiny B. Chorvatsko vyzve Albánii, jenž se možná až překvapivě dlouho držela s Itálií a málem z toho byla remíza, kdyby Donnarumma nevychytal Manaje. Na druhé straně Chorvatsko, které dostalo výprask od Španělska a byla tu spousta věcí špatně. Utkání s Albánci je velkou šancí na reparát. Pokud to Chorvati nezvládnou, asi není o čem a s postupem to bude velmi, ale velmi složité. A nutno říct, že Albánie nebude lehkým soupeřem. Však sami víme, o čem mluvíme.

Kdo dnes hraje

Skupina B

Albánie - Chorvatsko - 15:00

Volkparkstadion - Hamburk

Skupina A

Německo - Maďarsko - 18:00

MHPArena - Stuttgart

Skotsko - Švýcarsko - 21:00

RheinEnergieStadion - Kolín nad Rýnem

Kde zápasy sledovat

Chorvatsko - Albánie - Čt Sport - 14:20

Německo - Maďarsko - Čt Sport - 17:20

Skotsko - Švýcarsko - Čt Sport - 20:20

Florian Wirtz a Jamal Musiala

Na co sázet

Chorvatsko - Albánie

V zápase padne více než 2,5 gólu - 2,5

Chorvatsko sice zápas se Španělskem opravdu nezvládlo. Šance ale mělo, směrem dopředu tlačilo. Stálo ale proti soupeři s brutální obranou. Albánie je horší než Španělsko ve všech ohledech a myslím si, že tady chorvatské zkušenosti budou hrát roli. Na druhé straně i Albánie ukazuje už delší dobu, že jí stačí klidně jedna poloviční šance, aby mohla slavit.

Německo - Maďarsko

Německo dostane více než 2,5 žlutých karet - 2,29

Udělal jsem v prvním zápase chybu, když jsem si myslel, že Německo nebude mít důvody faulovat proti Skotsku a naopak Skoti budou muset. A byla to pravda. Němci nemuseli. Ale stejně to dělali. Zbytečně souboje dohrávají, někdy dost ostře. Je to risk, ale dát, že bude mít Německo více faulů než Maďaři, by měla být v kurzu 1,65 opravdu jistota.

Skotsko - Švýcarsko

Švýcarsko vyhraje - 1,89

Skotsko opravdu nehrálo v prvním zápase dobře. Proti Německu nevystřelilo na bránu a jediný gól dal za něj Rüdiger. Skotové prostě takové turnaje nezvládají, na výhru čekají od roku 1996. Gól dalo od té doby jeden, když nepočítáme Rüdigera. Pro Švýcarsko je to navíc super příležitost, jak si zajistit postup. Tohle si prostě nemůže nechat ujít.

Nedim Bajrami

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články