Zpět na » Ostatní » EURO 2024: Albánii od prohry s obhájci z Itálie nezachránil ani nejrychlejší gól historie

EURO 2024: Albánii od prohry s obhájci z Itálie nezachránil ani nejrychlejší gól historie © iconsport.photo - Nicolo Barella

0

15.06. - REVIEW Do Eura 2024 už vstoupili i stále ještě úřadující mistři Evropy a obhájci trofeje Italové. S obhajobou to budou mít extrémně těžké. Jako první jí v cestě stál náš kvalifikační soupeř Albánie. Tomu nakonec k bodovému zisku nepomohl ani nejrychlejší gól historie. Za Itálii otočili Bastoni a Barella.

Itálie - Albánie 2:1

Branky: 11. Bastoni, 16. Barella, 1. Bajrami

Itálie: Donnarumma - Di Lorenzo, Bastoni, Calafiori, Dimarco (83. Darmian) - Frattesi, Jorginho, Barella (90+2. Folorunsho), Pellegrini (77. Cristante), Chiesa (77. Cambiaso) - Scamacca (82. Retegui)

Albánie: Strakosha - Hysaj, Djimsiti, Ajeti, Mitaj - Asllani, Ramadani, Bajrami (87. Muci) - Asani (68. Hoxha), Broja (77. Manaj), Seferi (68. Laci)

Uběhlo 20 sekund a přišel obří šok. Dimarco z autu přihrál do vlastního vápna přímo na Albánce Bajramiho, u nějž zaspal Bastoni a záložník Sassuola napálil míč přímo pod břevno. Šlo o vůbec nejrychlejší gól v historii mistrovství Evropy. Po 11 minutách ale Bastoni své zaváhání napravil. Do brány dopravil famózní Pellegriniho centr na zadní tyč. Jen o pár minut později byla na světě italská otočka. Asani špatně odvracel balón ze svého vápna a balón z jeho kopačky směrem na bránu vracel Barella, jehož dělovka z první skončila za zády Strakoshy. Albánie evidentně neměla kapacitu na to s Italy držet krok. Hodně aktivní byl Federico Chiesa. Obrana s ním měla velké problémy. V jedné šanci pak nezachytila nejlepšího kvalifikačního střelce Frattesiho, který svým lobem přes Strakoshu orazítkoval tyč.

Musíme být upřímní. Druhá půle už rozhodně nebyla tak zajímavá jako ta první. Těch šancí bylo opravdu minimum, stejně tak celkových zajímavých momentů. Českého fanouška zaujalo určitě to, že Sylvinho, albánský kouč, mimochodem bývalý reprezentant Brazílie a bek Barcelony, poslal do hry záložníka Sparty Qazima Laciho. A jiný střídající hráč jeho mužstva se mohl stát na začátku nastavení nesmrtelným hrdinou. Rey Manaj se dostal za obránce a byl tváří v tvář Donnarummovi. Brankář PSG, italský kapitán a nejlepší hráč celého Eura 2021 ho fantasticky vychytal. Moment, který byl pro osud zápasu nejdůležitější. Itálie nakonec vítězí 2:1, ale tak úplně nepřesvědčila, a to hlavně ve druhém dějství.

Muž zápasu: Nicolo Barella