Zpět na » Primera Division » Jaká je budoucnost Toniho Kroose v Realu Madrid?

Jaká je budoucnost Toniho Kroose v Realu Madrid?

Jaká je budoucnost Toniho Kroose v Realu Madrid? © iconsport.photo - Toni Kroos

1

Líbilo se

12.02. - Pokud řeknu, že Toni Kroos je jedním z nejlepších fotbalistů německé historie, nebudu přehánět. Geniální záložník, poslední rodák z NDR, který nastoupil za německý nároďák, ikona Realu Madrid, Jaká je ale jeho budoucnost? Odolá vábení německého fotbalového svazu, který ho chce na domácí Euro? I o tom se rozpovídal před zápasem s Lipskem.

Toni Kroos je rodákem z NDR, dokonce vůbec posledním, který na sebe oblékl dres německé reprezentace. I s touto kuriozitou se stal Kroos jednou z německých ikon. V Bundeslize poprvé zazářil na hostování v Leverkusenu, následně už se vrátil do Bayernu a stal se jednou z nedoceněných opor. Ať už Heynckes nebo Guardiola ale měli jiné favority. Na světovém šampionátu v Brazílii byl nenápadným klíčem k německému triumfu a po turnaji ho za 20 milionů eur ukradl Real Madrid. Jeden z nejlepších přestupů fotbalové historie, nezlobte se na mě.

V Madridu se Kroos stal absolutní legendou. K dnešnímu dni má odehráno 448 zápasů a byl klíčovým hráčem u 3 titulů a 4 trofejí z Ligy mistrů. Real Madrid zažil nejlepší hráče historie. Toni Kroos není o nic horší. Opravdu fenomenální hráč, charakter na hřišti i mimo něj. Aktuálně už mu je 34 let a ačkoliv se o nic nezhoršil a stále patří mezi světovou špičku, zdá se, že mu trochu chybí motivace. Jinde, než v Madridu hrát nechce, ale v létě mu končí smlouva a stejně jako vloni se bude rozhodovat o jeho budoucnosti a ve hře je opět i konec kariéry. Před zápasem s Lipskem v Lize mistrů se Kroos rozpovídal o tom, jak vidí svou budoucnost a dal vědět, že reálně přemýšlí i o návratu k reprezentaci před Eurem. Německo o něj hodně stojí.

Abych byl upřímný, o svém novém kontraktu jsem se ještě nerozhodl. Brzy bych se měl rozhodnout i ohledně toho, zda se vrátím k německé reprezentaci, nebo ne. Rozhodnu se ve správný moment, ale mým plánem je ukončit kariéru na úplném vrcholu. Až mi vyprší smlouva, nevím co bude. Přemýšlím. Jsem ale šťastný z toho, že lidé chtějí, abych pokračoval. Ale nechte mě uvést na pravou míru to, že do Bayernu se vracet nebudu. Těší mě vždy ty spekulace o tom, že mě nějaký trenér chce, ale tohle se opravdu nestane," řekl Toni Kroos.

Toni Kroos

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články