Zpět na » Ostatní » Lionel Messi: Nic nechci víc, než hrát na mistrovství světa 2026

Lionel Messi: Nic nechci víc, než hrát na mistrovství světa 2026

Lionel Messi: Nic nechci víc, než hrát na mistrovství světa 2026 © iconsport.photo - Lionel Messi

2

Líbilo se

01.12. - Zdálo se, že mistrovství světa v Kataru je absolutním vrcholem kariéry Lionela Messiho a předpokládalo se, že na tom vrcholu ukončí svou reprezentační kariéru. Tak se ale nestalo. Messi tým nadále táhne, připravuje se na letní Copa América a sám nadále přemýšlí nad mistrovstvím světa v roce 2026. Proč to může být pro Argentinu spíše kontraproduktivní?

Na ten moment čekal celou kariéru. Úspěchy sbíral s mládežnickými reprezentačními týmy, je olympijským vítězem, ale titul mistra světa, to je prostě něco jiného. Několikrát mu to nevyšlo. V Brazílii skončil ve finále, v Rusku to byl propadák. Mezitím už svou reprezentační kariéru z frustrace ukončil. Ale rychle si to rozmyslel a v Kataru to přišlo. Lionel Messi s Argentinou vyhrál mistrovství světa a podle většiny fotbalové veřejnosti se osamostnil na trůnu jakožto nejlepší hráč fotbalové historie. Absolutní vrchol.

Hodně lidí očekávalo, že na tomhle vrcholu Messi reprezentační dres navždy položí na trávník. Vyhrál už všechno. Má za sebou olympijské zlato, vyhrál Copa América, nyní už je i mistrem světa. Útočník Interu Miami ale v reprezentačním dresu pokračuje, v létě ho čeká další Copa América, na němž bude Argentina obhajovat zlato. V rozhovoru s ESPN ale Lionel Messi mluvil i o tom, že se kouká do budoucnosti na světový šampionát v USA, Kanadě a Mexiku, jenž se bude konat v roce 2026. To už Messimu bude 39 let.

Teď je jediné na co se soustředím Copa América. Chceme zase bojovat o titul, tak jako vždy. Až čas potom řekne, zda budu na mistrovství světa 2026. V tu dobu v roce 2026 mi bude 39 let a za normálních okolností bych tam nejel. Dřív jsem řekl, že si nemyslím, že tam budu hrát. Teď ale nic nechci víc než to, tam hrát. Neříkám na 100 %, že tam budu nebo nebudu. Dle mého věku to spíše vypadá, že ne. Možná se povede Copa América, a pak se uvidí, Je těžké být realista," řekl Lionel Messi.

Je to ale pro Argentinu dobře? Lionel Messi mohl s reprezentací seknout jako mistr světa. Na naprostém vrcholu. V roce 2026 mu už bude 39 let. O tom, že bude vynikající fotbalista, o tom nemusíme pochybovat. Když si ale vezmeme, jak je na tom s pohybem nyní, jak na tom bude ve 39? Vždyť on po hřišti neběhal ani v 20. Ať už na tom navíc bude jakkoliv, jakýkoliv trenér Argentiny bude do sestavy jako prvního psát Messiho. I kdyby to nebyla ta nejlepší varianta. To jsou fakta. Proto je tu reálná možnost, že Messiho účast na turnaji by mohla být pro Argentinu kotvou. To nám ale ukáže až čas.

Lionel Messi

David Suchý / espn.com

Nejnovější články