Zpět na » Ostatní » Messiho vítězství Zlatého míče bylo nefér, tvrdí Wesley Sneijder

Messiho vítězství Zlatého míče bylo nefér, tvrdí Wesley Sneijder

Messiho vítězství Zlatého míče bylo nefér, tvrdí Wesley Sneijder © iconsport.photo - Nizozemský fotbalista Wesley Sneijder

0

Líbilo se

04.12. - Bývalý hvězda Realu Madrid a Interu Milán, nizozemský internacionál Wesley Sneijder, se domnívá, že výhra Lionel Messiho v anketě Zlatý míč byla v roce 2010 velmi nespravedlivá. Sneijder sice v konečném hlasování skončil až na čtvrté pozici, je si ale jist, že jeho výkony v sezóně byly nevídané a výhru by si zasloužil více.

V jedné ze svých nejlepších sezón nizozemský záložník Wesley Sneijder sehrál v Interu Milán pod vedením José Mourinho klíčovou roli při vítězství treblu a zároveň na Mistrovství světa dokráčel v reprezentačním dresu do finále. Lionel Messi mezitím v La Lize získal „pouze“ ligový titul v Barceloně, ale podle expertů to bylo dostačující proto, aby v anketě Zlatý míč porazil všechny své konkurenty.

Není to poprvé, co se nizozemský záložník vrací k jednomu ze zlomových okamžiků kariéry. „Bylo to trochu nespravedlivé, že jsem Zlatý míč za rok 2010 nevyhrál já ale Messi. Nejsem člověk, který by kvůli tomu brečel. Zlatý míč je individuální ocenění a já dávám přednost kolektivním trofejím. Kdybych si měl vybrat mezi Ligou mistrů a Zlatý míčem, vybral bych si LM, kterou jsem vyhrál a jsem za to rád. Ve finále v roce 2010 proti Španělsku jsme si zasloužili vyhrát, ale soupeř byl neuvěřitelný. Dostat se do finále byl úžasný úspěch, o kterém se nám ani nesnilo, ale stále mě mrzí, že jsme prohráli,“ prozradil v rozhovoru pro televizní stanici Alhayah TV Wesley Sneijder.

V konečném hlasování o Zlatý míč 2010 se nizozemský záložník umístil až na čtvrté pozici po zisku 14% všech hlasů. První Messi získal ve vyrovnaném ročníku 22% hlasů, druhý Andres Iniesta 17% a Xavi 16%. Přestože Sneijder přiznává, že zdaleka nejvíce mrzí prohra ve finále Mistrovství světa, je zřejmé, že vyhlášení ankety Zlatý míč nizozemský hráč nedokázal hodit za hlavu.

Wesley Sneijder ukončil profesionální kariéru v roce 2019 po angažmá v katarském klubu Al-Gharfah, v současné době je spojován s FC Utrecht v blíže nezveřejněné funkci.

Andrea Suttnerová / footbalium.com

Nejnovější články