Zpět na » Ostatní » Copa América 2024: Argentina zůstává favoritem i po losu skupin

Copa América 2024: Argentina zůstává favoritem i po losu skupin

Copa América 2024: Argentina zůstává favoritem i po losu skupin © iconsport.photo - Argentinský kapitán Lionel Messi

1

Líbilo se

09.12. - Podruhé za posledních deset let se prestižní turnaj Copa América odehraje na půdě Spojených států. Turnaj, který se uskuteční v létě 2024 by mohl být posledním vystoupením Lionela Messiho v národním dresu. Pokud ano, jistě argentinský kapitán udělá vše proto, aby nad hlavu pozvedl třetí reprezentační trofej a to ve městě, které nyní považuje za svůj domov, v Miami.

Ve čtvrtek se Messi společně se svými reprezentačními spoluhráči dozvěděl, které týmy se mu postaví do cesty za obhajobou titulu. Losování se neobešlo bez zmatků a chyb, které se řešily v přímém přenosu natolik zmateně, že oficiální twitterový účet Copa America nejprve uveřejnil špatné rozložení skupin. Po opravě bylo jasno o tom, že obhájce titulu, Argentina skončila v přijatelné skupině s Peru, Chile a vítězem playoff 5.

Výrazně horší los čekal na Mexiko, které spadlo do skupiny smrt s Ekvádorem, Venezuelou a Jamajkou. Domácí Spojené státy se utkají ve skupině C s Uruguayí, Panamou a Bolívií. Obraz Copa América 2024 kompletuje skupina D s Brazílií, Kolumbié, Paraguayí a kvalifikantem Concacaf 6.

Panuje všeobecná shoda, že Argentina má příznivý los. Chile a Peru jsou ve špatné formě a první jmenovaný dokonce nedávno odvolal trenéra. Pokud se na Copa América kvalifikuje Kanada a spadne do skupiny A, budeme svědky přinejmenším zajímavého dění. „Uvidíme, co se stane, když se Kanadě podaří dostat do skupiny. Favoritem je Argentina, i když mít údajně nejsnazší cestu do finále neznamená dostat se do něj,“ tvrdí novinářka Melanie Anzidei.

Argentina je favorit, ale není neporazitelná

Střetnutí Argentiny s Chile ve skupině by mohlo být požehnáním, pokud by Argentina prohrála, může to být ta vzpruha, kterou potřebuje k tomu, aby turnajem prošla, podobně jako využila porážku se Saudskou Arábií v Kataru.

Skupina B má blízko k označení skupina smrti, i když je to trochu přitažené za vlasy. Mezi Ekvádorem Venezuelou a Jamajkou nelze stanovit favorita, Mexiko bude v každém ze tří utkání domácím týmem, což se ale může vymstít. Je to sebevědomý tým a sní o velkém úspěchu, ale postup ze skupiny není žádnou jistotou.

Argentina je nejlepší tým na světě. A to znamená, že stojí nad všemi národními týmy v Jižní Americe. Každý turnaj Messiho týmu je dramatický a Argentina není neporazitelná, ale má Lionela v týmu a bude mít za úkol znovu se zapsat do historie. To ale vyžaduje jednotu na hřišti i mimo něj, a jak se zdá, není budoucnost trenéra Scaloniho u týmu jistá. Messiho krátkodobý odchod od reprezentace v roce 2016 je připomínkou toho, jak rychle se věci v Argentině mohou zvrtnout. Před losem byla Argentina favoritem turnaje, po losu jím zůstala, uvidíme, zda potvrdí svou roli.

Rozlosování skupin Copa América 2024

Skupina A: Argentina, Peru, Chile, Concacaf 5

Skupina B: Mexiko, Ekvádor, Venezuela, Jamajka

Skupina C: USA, Ugruguay, Panama, Bolívie

Skupina D: Brazílie, Kolumbie, Paraguay, Concacaf 6

Andrea Suttnerová / fotbalportal.cz

Nejnovější články