Zpět na » Ostatní » Gianni Infantino: Messi by zvládl i Mistrovství světa 2034

Gianni Infantino: Messi by zvládl i Mistrovství světa 2034

Gianni Infantino: Messi by zvládl i Mistrovství světa 2034 © iconsport.photo - Lionel Messi

0

Líbilo se

08.12. - Lionel Messi nedávno mluvil o tom, že by si moc rád zahrál na světovém šampionátu 2026, jenž se bude konat v Severní Americe. Už to pro něj bude ohromně těžké, ale podle prezidenta FIFA Gianniho Infantina by Messi neměl mít problém s tím, zahrát si na mistrovství světa 2034, na kterém mu bude už 47 let. Jak to ale ve skutečnosti nejvýše postavený člověk fotbalového světa myslel?

Lionel Messi dosáhl absolutního vrcholu. Po skvostné kariéře na klubové úrovni konečně dosáhl i na titul mistra světa, jenž vyhrál s Argentinou v Kataru v prosinci minulého roku. Tím se dost možná oficiálně stal nejlepším fotbalistou v dějinách. Má se za to, že to byl vůbec poslední turnaj, na kterém se ikonický Argentinec představil. Nyní ho čeká Copa América, ale sám řekl, že ho světový šampionát v USA, Kanadě a Mexiku v roce 2026 skutečně láká. To jsou ale další sezóny na té nejvyšší úrovni. Zvládne to?

To je reálná otázka. Dříve jsem mluvil i o tom, jaký by to mělo reálný sportovní přínos pro tým. Bude ještě Messi po letech v MLS schopný něco dát týmu, ve kterém už tou dobou budou hvězdit mnohem mladší hvězdy, jenž nyní začínají do týmu nakukovat? Ukáže to až čas. Každopádně bude Messi v případě účasti tak jako tak prvním hráčem, kterého kouč napíše do základní sestavy. Podle prezidenta FIFA Gianniho Infantina by ale Messi v dobré formě zvládl klidně i světový šampionát, jenž se odehraje v roce 2034.

S Messim jsem mluvil o finále mistrovství světa i o celém turnaji. Vzpomínali jsme na předchozí turnaj a plánovali jsme další. Máme spolu dobrý vztah. Máme spolu nějakou dohodu. Mistrovství světa 2026 bude prvním, na kterém bude 48 týmů. Bude to obrovský turnaj. Bude to tady v Americe. Bude to USA, Kanada a Mexiko. Doufám, že se tam Messi představí. A taky doufám, že bude hrát na tom dalším turnaji a taky na tom dalším v roce 2034. On by to dal. Kdykoliv bude chtít. Jsem si jistý," řekl Gianni Infantino.

Gianni Infantino a Lionel Messi

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články