Zpět na » Ostatní » Cristiano Ronaldo připravuje s právníky žalobu, po Juventusu chce 20 milionů eur

Cristiano Ronaldo připravuje s právníky žalobu, po Juventusu chce 20 milionů eur

Cristiano Ronaldo připravuje s právníky žalobu, po Juventusu chce 20 milionů eur © Insider - Dokáže Juventus s CR7 sesadit momentálně kralující Inter?

4

Líbilo se

16.09. - Portugalský reprezentační útočník se po dohodě se svými právními zástupci rozhodl podniknout kroky proti bývalému zaměstnavateli, Juventusu. Po turínském klubu požaduje bezmála 20 milionů eur, které jsou dány zmraženými platy z doby covidové. V minulosti se přitom Cristiano Ronaldo s klubem dohodl na jejich nevyplácení.

Cristiano Ronaldo opět klepe na dveře turínského klubu. Tentokrát má ale s sebou výběrčího daní. Portugalský útočník totiž prahne po tom, aby mu Juventus zpětně vyplatil odložené platy z doby covidové. Rozhodl se k tomu poté, co jeho právní tým pečlivě prostudoval spisy z prokuratury. CR7 nyní podnikne právní kroky potřebné k tomu, aby svého bývalého zaměstnavatele dostal k soudu.

V době covidové došlo na nucenou pauzu, která v italské lize trvala 105 dní. Po obnovení herní činnosti ale na stadion stále nesměli fanoušci a nejen Juventusu, ale všem fotbalovým klubům z toho plynuly velké ztráty. Při chybějícím příjmům ze vstupného se turínský klub ve dvou vlnách dohodl na snížení platů hráčů. V prvním případě šlo o kolektivní dohodu, která se týkala všech včetně trenéra, v druhém případě už klub přistoupil na individuální promluvy s hráči.

Cristiano Ronaldo v době svého působení v Juventusu pobíral 31 milionů eur čistého a částky z odložených platů dosahují téměř 20 milionů eur. V podobné situaci se ocitl na konci svého působení v Juventusu také Paulo Dybala, v jeho případě ale šlo o rozdílnou částku a argentinský útočník se nakonec s klubem dohodl na doplacení tří milionů eur. Obě strany se tak rozešly smírně a nepožadovaly po sobě náhradu škody za neprodloužení smlouvy. Případ portugalského veterána bude ovšem komplikovanější a Juventusu tak současné problémy zdaleka nekončí.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Nejnovější články