Zpět na » Ostatní » Mbappé, Neymar a Messi jsou nejlépe placenými hráči Evropy. Následuje pijavice Hazard a kanonýr Lewandowski

Mbappé, Neymar a Messi jsou nejlépe placenými hráči Evropy. Následuje pijavice Hazard a kanonýr Lewandowski

Mbappé, Neymar a Messi jsou nejlépe placenými hráči Evropy. Následuje pijavice Hazard a kanonýr Lewandowski © iconsport.photo - Tato trojice z PSG bere dohromady 156 milionů eur

3

Líbilo se

31.03. - Transfermarket přišel s tabulkou 18 nejlépe placených hráčů v Evropě. Té jasně vévodí trojice z PSG Messi, Neymar, Mbappé, která dohromady ročně stojí tento klub 156 milionů eur. Velkým překvapením je možná Eden Hazard. Na trávníku ho už nevídáme, ale jeho plat je oproti jeho hodnotě více než pětinásobný a je větší než mají třeba pátý Robert Lewandowski nebo Erling Haaland.

1. Kylian Mbappé - 31 gólů, ve 24 letech jeden z nejlepších hráčů planety a nejlépe placený hráč Evropy. Než šel Cristiano Ronaldo do Saudské Arábie, právě Mbappého nová smlouva byla tou vůbec největší v dějinách fotbalu. Ročně si mistr světa z roku 2018 přijde na 72 milionů eur, což je o skoro 30 milionů eur více, než bere druhý Neymar. Mbappé ale jasně dokazuje, že takový plat má oprávněně. Není klub, který by ho v týmu nechtěl a bude zajímavé sledovat, jestli přes všechny zvěsti v Paříži zůstane, nebo skončí někde jinde.

Kylian Mbappé

2. Neymar - Brazilský kouzelník, který jako kdyby byl prokletý. Chtěl z Messiho stínu a odešel z Barcelony do PSG za rekordních 222 milionů eur, ale navždy se o něm bude mluvit jako o generačním talentu, který potenciál nikdy nenaplnil. Pokud se na něj díváte, prostě vidíte, že kdyby to bylo jen o talentu, Neymar by byl jednoznačně nejlepším hráčem světa. Jenže jeho maximem zůstane 22 ligových startů za sezónu a přes číslo 20 se dostal jen v 50% sezón, které v PSG odehrál. I tuto sezónu kvůli zranění prokletého kotníku nedokončí. Za plat 44 milionů eur ročně je to trochu málo.

Neymar

3. Lionel Messi - Fanoušci PSG nemohou přijít na jméno Neymarovi a v jejich nemilosti už je i Lionel Messi. Za 40 milionů eur ročně prý dělá málo, za klub nebojuje a jen pobírá plat. Právě jeho lenost je podle nich jedním z hlavních důvodů, proč PSG nedokázalo konkurovat rozjetému Bayernu Mnichov v Lize mistrů. Neobměkčuje je ani Messiho 13 gólů a 13 asistencí. V létě mu končí smlouva a vypadá to, že novou nepodepíše a zamíří jinam. Vzhledem k jeho platu je takřka nereálné, aby se vrátil do Barcelony a bude zajímavé sledovat, kde skončí.

Lionel Messi

4. Eden Hazard - Coutinho, Griezmann nebo Félix ve klubech, kde svá očekávání nenaplnili, alespoň předvedli, čeho jsou schopni. Eden Hazard v Realu Madrid ne. Jeho přestup z Chelsea po famózním MS v Rusku můžeme označit za nejhorší v historii a nikdo nebude rozporovat. Málo snahy, bídná životospráva, matné výkony. Tak bychom mohli popsat Edena Hazarda v Realu Madrid. Je stejnou, možná ještě horší pijavicí, jakou byl Gareth Bale. Bere 27 milionů eur ročně, přičemž jeho hodnota je pouhých 5. Z Realu "kupodivu" odcházet nechce.

Eden Hazard

5. Robert Lewandowski - 26 milionů eur ročně si zaslouží už jen za to, co předváděl v minulých letech, kdy trhal rekordy a byl suverénně nejlepším útočníkem na světě. Jeho čísla byla jak z jiného světa. Po přestupu do Barcelony už tak dominantní není, ale pro Xaviho je klíčový. Dal už 25 gólů, je nejlepším střelcem La Ligy a góly dával i v Lize mistrů. Blaugranas už jsou sice z evropských pohárů venku, ale na Lewandowskiho se to házet nemůže. Čekalo se od něj asi o trochu více, ale rozhodně stále patří mezi nejlepší útočníky světa.

Robert Lewandowski

David Suchý / transfermarkt.com

Nejnovější články