Zpět na » Major League Soccer » MLS přišla s plánem na získání Messiho. Jeho plat se rozdělí mezi všech 29 týmů

Major League Soccer - MLS přišla s plánem na získání Messiho. Jeho plat se rozdělí mezi všech 29 týmů

MLS přišla s plánem na získání Messiho. Jeho plat se rozdělí mezi všech 29 týmů © iconsport.photo - Lionel Messi řeší svou budoucnost

0

Líbilo se

28.03. - Lionel Messi se v létě dost možná stane volným hráčem a bude si hledat nový klub. Na podpis v PSG to totiž nevypadá. Spekulace o MLS dostaly významnou trhlinu v podobě platových stropů, v rámci kterých by Inter Miami o kterém se mluví, nebyl schopný Messiho zaplatit. Nyní se ale mluví o tom, že Messiho plat by se rozdělil mezi všechny kluby soutěže, v jejichž zájmu jeho příchod určitě je.

Lionel Messi je jednoznačně jedním z nejlepších fotbalistů historie, pokud není tím vůbec nejlepším. Sezóna začala pro PSG skvěle, ale následně se tým začal propadat, fanouškům dochází trpělivost a jako viníka vidí i Lionela Messiho. Autora 13 gólů a 13 asistencí v této sezóně Ligue 1 považují za hráče, který nemá v klubu co dělat, pokud za něj na hřišti nenechá 100%. Nechtějí, aby Messi podepsal novou smlouvu a je otázkou, jestli chce sám Messi. V opačném případě by se stal volným hráčem.

Hodně se mluví o potencionálním návratu do Barcelony, který by ale byl vzhledem k jeho obřímu platu hodně komplikovaný. Mohl by si vzít příklad z Daniho Alvese a hrát za euro týdně, ale reálně tomu někdo věří? Návrat by dával největší smysl a sám Messi by ho určitě také preferoval, ale asi určitě to nebude jen tak za nic, jen aby hrál v klubu svého srdce. Mluvilo se také o přesunu domů do Argentiny, kde by oblékl dres Newells Old Boys, za něž nastupoval v dětství. Že by ale klub měl peníze na jeho příchod je vyloučeno.

S penězy je to složité i v MLS. Kvůli platovým stropům a celkové výši jeho platu by nebyl schopný Messiho přivést ani Beckhamův Inter Miami. MLS ale na schůzi údajně přišla s plánem. Messiho plat by se rozdělil mezi všech 29 týmů, kterým by se do platového stropu a dalších regulí započítávala jen 1/29 z jeho celkového platu. Ačkoliv to na první pohled zní nesmyslně, že by kluby svému rivalovi platili takovou zbraň, klubům by to přineslo obrovské zisky na televizních právech, které by šly s hodnotou raketově nahoru. Zamíří díky tomuto unikátnímu plánu Messi do MLS?

David Suchý / sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články