Zpět na » Francie: Ligue 1 » PSG si nemůže dovolit nabídnout Messimu stejný plat, jako měl dosud

PSG si nemůže dovolit nabídnout Messimu stejný plat, jako měl dosud

PSG si nemůže dovolit nabídnout Messimu stejný plat, jako měl dosud © iconsport.photo - PSG si Messiho plat kvůli finančnímu fair-play nebude moci dovolit

3

Líbilo se

02.04. - V PSG se snaží o to, aby v Parku princů Lionel Messi podepsal nový kontrakt. Velkou čáru přes rozpočet ale klubu dělá finanční fair-play. Aby klub mohl Messimu nabídnout alespoň stejný plat, jako má nyní, musel by snížit své výdaje na platech hráčů o skoro 30%. Sám Messi pak údajně snížit své platové požadavky nehodlá. Pro PSG to ztrácí význam.

Lionel Messi je absolutní ikonou světového fotbalu. Už nikdy tu nebude hráč jako byl on, přestože spousta jich nálepku "Nový Messi" dostává již velmi brzy. Ne všude to ale berou jako omluvu na všechno. V Barceloně by Messimu prominuli snad i to, kdyby si dal ve finále Ligy mistrů 3 vlastní góly a prospal se ve středovém kruhu. V PSG ale ne. Fanoušci si na zásluhy pro fotbal nehrají a jediné co je zajímá je aktuální forma a snaha stát se hlavní postavou zápasu. Takový přístup je správný. Na to, co bylo v minulosti se ve fotbale hrát nedá. Messi dostává od fanoušků pořádně sežrat každou sebemenší chybu.

I přesto, že samotní fanoušci Paris Saint-Germain podpis nového kontraktu nechtějí, protože plat 40 milionů eur si podle nich nezaslouží, samotné vedení a trenér Galtier si pokračování působení hvězdného Argentince přejí. Jenže stejný plat jako má Messi nyní si klub nemůže dovolit z důvodu finančního fair-play. Aby mohl Messi dostat takový plat, výplatní páska PSG by se musela zmenšit o skoro 30%. Problémem pak je, že Messi nehodlá přistoupit na značné snížení platu, které by podpis umožnilo. Situace se zdá být bez východiska.

Bude opravdu zajímavé sledovat, kde Lionel Messi skončí. Vychází nám z toho, že v Evropě není klub, který by o něj měl zájem, ale zároveň si ho mohl dovolit. Barcelona sice potvrdila kontakt s Messiho zástupci, ale i zde by muselo přijít brutální snížení jeho platu, aby tu vůbec byla šance, že ho Barcelona bude moci zapsat. MLS přišla s návrhem, že na Messiho plat by se ve vlastním zájmu složilo všech 29 klubů v soutěži a pak je tu údajný zájem ze Saudské Arábie, kde by mu Al-Hilal mohl údajně nabídnout ještě větší smlouvu, než má Cristiano Ronaldo.

David Suchý / goal.com

Nejnovější články