Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Změny pravidel pro brankáře znamenají, že penaltové rozstřely už nebudou jako dřív

Ostatní - Změny pravidel pro brankáře znamenají, že penaltové rozstřely už nebudou jako dřív

Změny pravidel pro brankáře znamenají, že penaltové rozstřely už nebudou jako dřív © iconsport.photo -

0

Líbilo se

26.03. - Rada Mezinárodní fotbalové asociace (IFAB) oznámila několik změn pravidel pro brankáře při penaltových rozstřelech, které navždy změní penaltové rozstřely. Nově již brankáří nebudou mít možnost hrát psychologické hry před zahráním pokutového kopu.

Od 1. července už brankáři nebudou smět v žádném případě před kopem pokutového kopu hrát psychologické hry se snahou rozhodit soupeře z rytmu.

Nově se brankáří nesmí dotýkat brankových tyčí a sítí, zdržovat provádění penalty, odvádět pozornost, projevovat chování, které neprokazuje respekt, zakopávat balón.Od července navíc musí při penaltových rozstřelech a také v běžných zápasech udržovat odstup a není povoleno vysmívání, což občas byla pro brankáře výhoda, díky níž dostal soupeře pod tlak.

Změny pravidel nyní skutečně zvýhodňují útočníky, metody jako Grobelaarovy špagetové nohy, Dudkovo rozptylování pohybem těla, čekání Tima Krula na penaltovém puntíku a nyní i neustálé posmívání Emiliana Martineze, a to jak slovní, tak fyzické s míčem, jsou minulostí. Pro brankáře, jako je Emiliano Martinez, to navždy změní a pozmění způsob, jakým přistupují k penaltovým rozstřelům.

Martinez je známý svou psychologickou hrou, že se za každou cenu snaží dostat soupeře z rytmu, což pravděpodobně pomohlo Argentině k vítězství na mistrovství světa v Kataru, kde rozptyloval francouzské hráče před každým jejich kopem.

petr magasanik / twitter.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

To do branky můžou rovnou postavit popelnici - ta se taky nebude pohybovat a dělat xichty na hráče provádějícího pokutový kop ! Kam to dnešní fotbal spěje - zlatý fotbal za doby Pelého, Masopusta a jiných borců !! Smajlík 14

pavelprvni
Nejnovější články