Zpět na » Primera Division » Barcelonu by měl v létě zadarmo posílit stoper Iňigo Martinez z Bilbaa

Barcelonu by měl v létě zadarmo posílit stoper Iňigo Martinez z Bilbaa

Barcelonu by měl v létě zadarmo posílit stoper Iňigo Martinez z Bilbaa © iconsport.photo - Inigo Martínez je blízko přesunu do Barcelony

0

Líbilo se

30.03. - Barcelona bude v létě na přestupovém trhu hodně omezována díky La Lize, ale vypadá to, že už s předstihem si zajistila po Araujovi z L.A další letní posilu a tentokráte za ní nezaplatí vůbec nic. Zkušený stoper Iňigo Martínez z Bilbaa totiž do Barcelony zamíří po konci smlouvy úplně zadarmo. Vše je dohodnuto a nyní se čeká, zda tento přesun umožní finanční fair-play.

Iňigo Martinez nikdy ve své kariéře neopustil rodné Baskicko. Vychoval ho Real Sociedad, v jehož prvním týmu nastupoval od roku 2011. Tehdy mu bylo 20 let a začal psát svou úspěšnou a dlouhou kapitolu, během které se v San Sebastiánu stal legendou. Byl jedním z nejlepších hráčů klubu, chtěly ho kromě Barcelony i další velké kluby z celé Evropy, ale on si vlednu 2018 vybral přestup do Athletic Clubu Bilbao, což je hlavní rival Realu Sociedad. Dosud je Martinez nejdražší posilou v historii klubu, který za něj zaplatil okolo 32 milionů eur.

V Bilbau se opět stal oporou, kterou klubu záviděly mnohem větší a bohatší kluby. V této sezóně ho sice brzdilo zranění paty, ale i tak se na něj mohl Athletic Club spolehnout. Věděl ale, že svou rekordní posilu bude v létě oplakávat. Smlouva mu končí a on novou nepodepíše. Je mu 31 let a ve své kariéře by si kromě lokálních velkoklubů chtěl zahrát i za nějaký ten celosvětový.

Sen každého fotbalisty chce Martinezovi splnit Barcelona. Ta o něj měla zájem již tehdy před 5 lety, ale radši si vybral Bilbao. Zájem Blaugranas neupadal ani po přestupu a řešil se poměrně často. Nyní to vypadá, že na Spotify Camp Nou přeci jen dorazí, ale až po konci smlouvy v Bilbau a to zadarmo. Nyní se čeká pouze na to, zda La Liga dovolí zápis kvůli finančnímu fair-play. Ročně by měl aktuálně v Bilbau pobírat přibližně 5 milionů eur ročně, což sice není závratná částka, ale každý milion může v platovém stropu dělat rozdíl. Barcelona Martinezovi věří a údajně měla odmítnout šanci podepsat dalšího stopera.

David Suchý / goal.com

Nejnovější články