Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Gianni Infantino byl znovuzvolen prezidentem FIFA

Ostatní - Gianni Infantino byl znovuzvolen prezidentem FIFA

Gianni Infantino byl znovuzvolen prezidentem FIFA © iconsport.photo - Gianni Infantino byl opět zvolen prezidentem FIFA

0

Líbilo se

16.03. - Gianni Infantino se stal hlavní tváři FIFA po Seppu Blatterovi v roce 2016. Za sebou už má dvě mistrovství světa, která byla spojená s velkou kontroverzí a obě dvě bez nějakých větších přešlapů FIFA dokázala co se organizace týče zvládnout. V 52letého Švýcara mají nejvýše postavení lidé ve světě fotbalu nadále důvěru a proto byl zvolen prezidentem FIFA na další 4 roky.

Gianni Infantino je rodákem ze švýcarského Brigu a je absolventem právnických studií, které ho dostaly až do vysokých pozic ve strukturách FIFA. Na tu vůbec nejvyšší pozici se dostal v roce 2016, kdy v ní nahradil nenáviděného Seppa Blattera, jenž kvůli obviněním z korupce odstoupil. Před Infantinem nebyl vůbec lehký úkol. Pod Blatterem si totiž FIFA nechala zaplatit šampionáty v Rusku a v Kataru, které měl nyní na starost právě Infantino. Turnaje proběhly a můžeme je považovat za vcelku zvládnuté.

V hlavním městě Rwandy se stal prezidentem FIFA již pro třetí volební období, což by za normálních okolností znamenalo poslední, ale vzhledem k tomu, že nejvyšší fotbalovou organizaci převzal po Blatterovi během jeho období, první se nepočítá. Pokud bude zvolen i v roce 2027, má šanci být prezidentem až do roku 2031. Ne všechny země, zejména z Evropy jsou jeho fanoušky. Proti Infantinovi hlasovali třeba Německo nebo Švédsko. Jedna věc je ale důležitá zmínit. Infantino v těchto volbách ani neměl protikandidáta.

David Suchý / fifa.com

Nejnovější články