Zpět na » Ostatní » Našla Itálie nového kanonýra? Mateo Retegui v to doufá

Našla Itálie nového kanonýra? Mateo Retegui v to doufá

Našla Itálie nového kanonýra? Mateo Retegui v to doufá © iconsport.photo - Mateo Retegui je novým italským objevem

0

Líbilo se

24.03. - Squadra Azzura měla ve svých řadách vždy skvělé útčníky, ať už to byli Paolo Rossi, Gianluca Vialli, Francesco Totti, Alessandro Del Piero nebo třeba Luca Toni. Jenže v poslední době se v národním týmu Itálie žádný nový kanonýr neukázal. Immobile je v reprezentaci poloviční, Balotelli už ani nestojí za řeč a tak Mancini sáhl do Argentiny. A Mateo Retegui byl skvělou volbou.

Mateo Retegui je jméno, které je známé možná tak pro fanoušky série Fifa nebo milovníky jihoamerických soutěží. Odchovanec Bocy Juniors, který prošel i River Plate se v Argentině narodil a dosud nikde jinde nehrál. Přes Estudiantes a Talleres se dostal až do klubu Tigre. Tam zamířil v únoru minulého roku na hostování právě z Bocy Juniors a vstřelil 19 gólů. I v letošní sezóně mu to zatím střílí. Po 8 ligových kolech má na kontě 6 tref a možná trochu překvapivě přišla pozvánka do italské reprezentace.

Itálie už delší dobu nemůže najít pořádného reprezentačního kanonýra. Největší potenciál měl Ciro Immobile, ale ten zůstává za očekáváním. Velké naděje tak nyní Itálie vkládá do Gianlucy Scamaccy a Moiseho Keana. Že by ale byla tato dvojice ve formě, to se opravdu říct nedá. Retegui tak byl Manciniho odpovědí na problémy v útoku. Společně s ním byl povolán právě Scamacca a teprve 19letý klenot Leedsu Gnonto. Itálie hrála s Anglií a ještě jí čeká duel na Maltě, který by měl být jen formalitou.

Právě Anglie ale byla před zápasem s Italy favoritem a roli potvrdila. Roberto Mancini se ale nebál svůj objev z Argentiny nasadit do základní sestavy a Retegui mu jeho důveru splatil skvěle. Odehrál plných 90 minut, ukázal velký potenciál a velkou formu. Lorenzo Pellegrini ho poslal do velké šance a Retegui sám před Pickfordem s přehledem proměnil a snížil na 1:2. Je mu stále jen 23 let a má toho hodně před sebou. V Itálii doufají, že našli nový talisman.

David Suchý / goal.com

Nejnovější články