Zpět na » Ostatní » Harry Kane se stal historicky nejlepším střelcem Anglie

Harry Kane se stal historicky nejlepším střelcem Anglie

Harry Kane se stal historicky nejlepším střelcem Anglie © iconsport.photo Harry Kane -

0

Líbilo se

24.03. - Harry Kane překonal rekord Wayna Rooneyho, který se stal nejlepším střelcem Anglie všech dob, když proti Itálii vstřelil svůj 54. gól za národní tým. Kapitán anglické reprezentace se prosadil z penalty v prvním poločase a díky této trefě se usadil na trůn krále střelců.

Zlomového počtu vstřelených branek 54 dosáhl v pouhých 81 zápasech za národní tým, což je o necelých 40 zápasů méně, než kolik jich Rooney odehrál.

Kane debutoval za Anglii v roce 2015, kdy si v kvalifikačním utkání na Euro proti Litvě vysloužil svou první reprezentační čepici poté, co ho povolal Roy Hodgson. Útočník Tottenhamu Hotspur v tomto zápase nahradil Rooneyho jako náhradník a skóroval pouhých 80 sekund po svém nástupu, čímž odstartoval své pronásledování legendy Manchesteru United.

Kane se poprvé představil na Euru 2016 ve Francii, ale překvapivě Hodgsonův tým vypadl velice brzy proti Islandu. V Rusku o dva roky později si tuto roli rozhodně vynahradil, když na mistrovství světa vyhrál Zlatou kopačku a stal se kapitánem týmu. Tým Garetha Southgatea se poprvé od roku 1990 dostal do semifinále.

Před Eurem 2020 se stal prvním Angličanem, který vstřelil gól v každém zápase kvalifikace, když se národní tým opět dostal na vlastní turnaj.

Na prosincovém mistrovství světa dvakrát skóroval, čímž vyrovnal Rooneyho rekord, a ve čtvrtfinále měl ideální příležitost ho překonat. Bohužel proti Francii promarnil penaltu, čímž poslal Southgateův tým domů.

Petr Magasanik / twitter.com

Nejnovější články