Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Bývalý záložník Liverpoolu a Lazia Lucas Leiva kvůli problémům se srdcem končí kariéru

Ostatní - Bývalý záložník Liverpoolu a Lazia Lucas Leiva kvůli problémům se srdcem končí kariéru

Bývalý záložník Liverpoolu a Lazia Lucas Leiva kvůli problémům se srdcem končí kariéru © iconsport.photo - Lucas Leiva musel ukončit kariéru

0

Líbilo se

17.03. - Odehrál 346 zápasů za Liverpool a skoro 200 jich bylo i za Lazio. Nikdy nebyl nejvíce vidět, ale vždycky odvedl svou práci nejlépe jak mohl a patřil mezi opory. Nyní však Lucas Leiva musel na emotivní tiskové konferenci oznámit konec své krásné kariéry dříve, než chtěl. Důvodem jsou problémy se srdcem, které byly zjištěny během zimní připravy, kterou absolboval v brazilském Grémiu.

Lucase Leivu k velkému fotbalu vychovalo Grémio. V jeho prvním týmu strávil 3 roky, než ho na Anfield Road jako nadějného defenzivního záložníka přivedl za 10 milionů eur trenér Rafael Benítez. V Liverpoolu se stal miláčkem fanoušků a ačkoliv nebyl nikdy pořádně doceněn, patří mezi velké postavy novodobé klubové historie. Za 10 let, ve svých 30 letech se rozhodl pro novou výzvu v Laziu, kde stihl odehrát skoro 200 zápasů během 5 let. I v římském klubu nechal hlubokou stopu. Na konec kariéry se chtěl vrátit do Grémia, ale po 17 zápasech v loňském ročníku musel přijít šokující konec.

Lucas Leiva musel opustit předsezónní prosincovou připravu kvůli problémům se srdcem, které mu udělaly poměrně velkou čáru přes rozpočet. Po dlouhé pauze a spoustě vyšetření nechal společně se svým klubem svolat tiskovou konferenci, na které oznámil, že kvůli svému zdravotnímu stavu musí kariéru ve 36 letech ukončit. 22násobný brazilský reprezentant má po svém kolapsu jizvy na myokardu, které mu pokračovat nedovolí, jak sdělil jeho lékař. Lucas Leiva tiskovou konferenci končil v slzách.

„Bylo to těžké období. Tohle je ale asi poprvé, co kvůli této věci pláču. Ale můžu vám jen poděkovat. Končím tam kde bych chtěl, ale ne tak jak bych chtěl. Jsem si jistý, že začne nová kapitola. Měl jsem v sobě spoustu naděje, ale bohužel. Moje zdraví je přednější. Nastal ten den. Nastal čas říct sbohem. Přál jsem si skončit lépe, ale mohu být pouze vděčný za kariéru jakou mám za sebou," řekl Lucas Leiva.

David Suchý / sportbible.com

Nejnovější články