Zpět na » Premier League » Liverpool se zajímá o mladou dvojici z Benficy

Premier League - Liverpool se zajímá o mladou dvojici z Benficy

Liverpool se zajímá o mladou dvojici z Benficy © iconsport.com - Antonio Silva

0

Líbilo se

08.03. - Aktuální Benfica Lisabon má slušně našlápnuto k tomu, aby byla letošní verzí Ajaxu Amsterdam z před pár let. Ambiciózní tým, ve kterém se zkušenosti míchají s mládím a celek, který je schopný trápit ty největší kluby světa. To ale přitahuje i zájem větších klubů. Liverpool na páteční ligový zápas vyslal své skauty, aby sledovali stopera Antonia Silvu a záložníka Florentina Luise.

Benfica svou sílu ukázala už v základní skupině Ligy mistrů, kdy dokázala dvakrát remizovat s PSG a došla si pro první místo ve skupině. V osmifinále tak narazila na belgické Bruggy, které po skvělé skupinové fázi dopadly tvrdě na zem. Celkové skóre 1:7 a Benfica ve čtvrtfinále namlsaná a připravená opět zatopit největším klubům Evropy, stejně jako vloni nebo letos ve skupině. Klidně se může stát, že tu budeme mít nový Ajax ze sezóny 2018/19, který došel až do semifinále. Benfica Lisabon na to má. Na úspěchu má svůj podíl i Antonio Silva a Florentino Luis.

Antonio Silva je kometou této sezóny. Při krizi na pozici stopera se dostal z mládežnických týmů a svou šanci chytl perfektně. Do sestavy už Brazilce Verissima nepustil a nyní je ze Silvy jeden z nejlépe hodnocených fotbalistů do 19 let na světě. Fernando Santos ho dokonce vzal s sebou na mistrovství světa do Kataru. Tak moc se Silvovi v Portugalsku věří. S mistrem světa Otamednim tvoří pevnou a takřka neprostupnou stoperskou dvojici, která je pilířem nejlepší obrany portugalské ligy. Jeho hodnota je v 19 letech 25 milionů eur.

Florentino Luis

Ze zálohy vše společně s Norem Aursnessem řídí 23letý Florentino Luis. Je odchovancem Benficy, ale dlouho neměl lehkou cestu do základní sestavy. Byl spíše náhradníkem a okrajovým hráčem sestavy a klub ho v sezóně 2020/21 poslal na hostování do Monaca. Jenže tam prakticky nehrál a nejlepší stopu nakonec nezanechal ani v Getafe o rok později. Jenže letošní sezóna je jiná. Florentino patří mezi opory Benficy, je stavebním kamenem základní sestavy a trenér Schmidt si bez něj sestavu nedokáže představit.

Výkony těchto dvou mladých borců uchvátily skauty několika velkých klubů. Největší zájem tu má být z Liverpoolu. Klub mimo jiné poslal své skauty i na ligový zápas s Famalicaem, který Benfica vyhrála 2:0. V dalším utkání Benfica rozstřílela nebohé Bruggy 5:1 a Silva s Luisem se opět parádně předvedli. Liverpool letos ukázal, že ani obrana už není jeho silnou stránkou, čemuž by mohl pomoci Antonio Silva a v záloze je problémů více než dost, včetně Fabinha, na jehož postu hraje právě Florentino Luis. Obě posily by dávaly smysl, ale Liverpool by se musel pořádně plácnout přes kapsu.

David Suchý / goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články