Zpět na » Ostatní » Messi v Saudské Arábii? Jedině za 300 milionů eur ročně

Messi v Saudské Arábii? Jedině za 300 milionů eur ročně

Messi v Saudské Arábii? Jedině za 300 milionů eur ročně © iconsport.photo - Lionel Messi v dresu PSG

0

Líbilo se

14.03. - Peníze, které se točí v saudskoarabské fotbalové lize, jsou pro většinu smrtelníků nepředstavitelné. Po dvouleté smlouvě, která přinese Cristianu Ronaldovi 200 milionů eur ročně, se šejkové snaží nalákat dalšího velikána světového fotbalu, Leo Messiho. Zájem o něj projevuje Al-Hilal, který zjišťuje v hráčově okolí, za jakých podmínek by byl ochoten odejít z Evropy.

Poté, co Cristiano Ronaldo v prosinci podepsal smlouvu s Al-Nassrem, se do centra dění na přestupovém trhu dostala Saudská Arábie, která do svých sítí loví i další fotbalové hvězdy. Pravidelně se mluví o zájmu o Ramose či Modriče, skloňováno je ale čím dál častěji také jméno Lionela Messiho, jemuž skončí na konci sezóny v PSG smlouva a zatím se s vedením klubu nebyl schopen dohodnout na nové.

Podle zpráv ze španělského tisku by arabská strana byla schopná udělat téměř nemožné, aby přesvědčila argentinského kapitána k příchodu do ligy. Ten by podle informací z Messiho okolí požadoval astronomických 600 milionů eur za dvouletý kontrakt, aby ukončil své působení v Evropě a začal si, podobně jako Cristiano Ronaldo, plnit svou kapsu.

To vše za předpokladu, že se PSG nerozhodne vsadit na pokračování argentinské hvězdy, což se na pozadí nedávného vypadnutí z Ligy mistrů zdá být velmi nepravděpodobné. Pokud by Messi odcestoval do Saudské Arábie, zopakoval by si po letech strávených v Barceloně, rivalský souboj s Cristianem Ronaldem, čímž by saudskoarabské derby získalo na ještě větší rivalitě.

Andrea Suttnerová / fichajes.net

Nejnovější články