Zpět na » Ostatní » CR7 v charitativní aukci prodal Zlatý míč 2013 za více než 13 milionů korun

CR7 v charitativní aukci prodal Zlatý míč 2013 za více než 13 milionů korun

CR7 v charitativní aukci prodal Zlatý míč 2013 za více než 13 milionů korun © skysports.com - Cristiano Ronaldo získal Zlatý míč za rok 2013

0

Líbilo se

11.01. - Sbírka Cristiana Ronalda, čítající pět Zlatých míčů, se ztenčila. Jeden z exemplářů, jenž portugalský útočník získal v roce 2013, hráč věnoval k charitativním účelům. Ten následně nadace Make A Wish, jenž plní přání nemocným dětem, umístila do dražby, ve které za něj izraelský miliardář utratil více než 13 milionů korun.

Zlatý míč pro nejlepšího hráče roku 2013, který putoval do rukou Cristiana Ronalda o čtyři roky později změnil svého majitele. Jak uvedl sportovní novinář Sean Cardovillis, novým vlastníkem cenné trofeje se stal izraelský miliardář Idan Ofer. Přestože by se tak mohlo zdá, soudě dle výše nabídnuté částky, nejednalo se o originál trofeje, která zůstává v muzeu Cristiana Ronalda na Madeiře.

Idan Ofer od nadace Make a Wish, která se zavazuje plnit přání dětských pacientů, dostal na vlas přesnou repliku Zlatého míče 2013. Izraelský podnikatel, který se angažuje zejména ve světě fotbalu, a je považován za nejbohatšího Izraelce, v aukci v Londýně za trofej zaplatil v přepočtu 13,5 milionu korun.

Při celkovém mění izraelského miliardáře, které je vyčísleno na 245 miliard korun, se jedná o drobné. Idan Ofer, kterému je 62 let a žije v Anglii, získal své nesmírné bohatství zejména díky mezinárodnímu obchodu s ropou a kontejnery, ale také díky společnosti, jejíž je ředitelem a která se angažuje na poli chemie a energetiky.

V roce 2017 Idan Ofer odkoupil 32% podíl v Atléticu Madrid, čímž vstoupil do světa podnikání ve fotbalu a později se stal většinovým vlastníkem portugalského týmu FC Famalicao, což mu pomohlo navýšit ještě více jeho celkový majetek.

Andrea Suttnerová / as.com

Nejnovější články