Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » PSG v hvězdné přestřelce přetlačilo výběr saudské ligy 4-5

Ostatní - PSG v hvězdné přestřelce přetlačilo výběr saudské ligy 4-5

PSG v hvězdné přestřelce přetlačilo výběr saudské ligy 4-5 © wefutbolfans.com - Přátelské utkání Al Nassr / Hilal - PSG

0

Líbilo se

19.01. - Na stadionu Krále Fahda v Rijádu se proti sobě postavilo na straně hostí hvězdné PSG, které nepostrádalo žádnou z tradičních opor a na straně domácích výběr dvou předních saudských klubů, Al Hilal a Al Nassr. Zápas byl tedy dlouho před počátečním hvizdem považován za souboj Messi-Ronaldo a oba hráči fanoušky potěšili. V hvězdné přestřelce se ale nakonec radovalo pařížské PSG.

Přátelské utkání v Rijádu, které proti sobě svedlo Messiho PSG a Ronaldův Al Nassr, jenž byl doplněn o hráče konkurenčního Al Hilalu, bylo pro portugalského útočníka prvním zápasem v dresu saudského klubu od jeho přestupu z konce minulého roku, kterým Al Nassr přepsal historii fotbalu. Cristianu Ronaldovi nabídl snový dvou a půl letý kontrakt s platem přesahujícím 200 milionů eur ročně.

Oba skvělí hráči se proti sobě postavili poprvé od prosince 2020, kdy ještě Messi oblékal dres Barcelony a na hřišti Ronaldova Juventusu musel zkousnout porážku 3-0. Měl tedy Cristianovi co oplácet, ale fanoušci obou táborů by se o třaskavou atmosféru postarali i bez toho.

Přátelské utkání, za jehož odehrání PSG inkasuje téměř 11 milionů eur, ale nebylo pouze o Ronaldovi a Messim, byť právě argentinský útočník o sobě dal vědět jako první a již ve třetí minutě po Neymarově přihrávce překonal domácího brankáře Al Qwaise. O několik minut později se svou první ranou v utkání prezentoval také Ronaldo, ale brankář Keylor Navas, o jehož odchodu z PSG se spekuluje čím dál více, byl na svém místě.

V dalších více než dvaceti minutách se hrál téměř jednostranný fotbal. PSG se snažilo navýšit svůj náskok a domácí kombinovaný tým čekal na svou šanci. Vzrušení tak přinesla až 33. minuta, kdy se pokutového kopu po faulu na svou osobu dožadoval Ronaldo a po pečlivém přezkoumání zákroku se také dočkal hvizdu rozhodčího.

Říká se, že by na pokutový kop nikdy neměl jít faulovaný hráč, ale v případě Ronalda se při jeho debutu a možnosti skórování ani nikdo nesnažil vzít mu míč. 34. minuta 1-1. Po vyrovnávací brance se do útoku hnalo opět PSG, které se snažilo převzít iniciativu, ale bylo ve své snaze až příliš aktivní a po zákroku zezadu uviděl červenou kartu Bernat.

Početní nevýhoda PSG ale nijak nerozhodila a ještě před koncem prvního poločasu poslal hosty do vedení Marquinhos po přihrávce Mbappého, který mohl navýšit skóre později na 1-3, ale vynikajícího Al Qwaise nepřekonal. A saudský brankář se blýsknul v nastavení prvního poločasu ještě jednou, to když Neymarovi chytil penaltu. Nedáš, dostaneš. Domácí tým se zmocnil míče po závaru při standardce se balón nadvakrát dostal k Ronaldovi, který si s Navasem poradil.

Šedesátitisícové publikum se parádní podívané dočkalo také v druhém poločase. V 52. minutě se nejprve Mbappé ještě neprosadil, ale o tři minuty později našel Sergia Ramose, který skóre opět otočil ve prospěch PSG. Oslavy pařížského klubu nicméně trvaly jen dvě minuty, to se totiž prosadil na straně domácích Jung a skóre bylo opět vyrovnané. 3-3. Parádní pětiminutovka ale pokračovala, když rozhodčí v 59. minutě odpískal pro PSG druhý pokutový kop a ten bez problémů Mbappé proměnil.

Necelých dvacet minut od začátku druhého poločasu se trenéři obou týmů rozhodly ke střídání a z plochy tak odešly největší hvězdy, Ronaldo, Messi, Mbappé. Jejich absence mírně utlumila útočné choutky obou týmů ale nově příchozí Donnarumma v brance PSG se nenudil. Přesto to byli opět hosté, kteří se gólově prosadili a to díky mladému Ekitikemu.

Na straně druhé se o snížení stavu snažil nadvakrát Brazilec Talisca, ale italský brankář byl proti. Ze souboje ale přesto vyšel poražen, to když se Talisca do třetice prosadil střelou z dálky v úplném závěru utkání a skóre upravil na konečných 4-5.

Andrea Suttnerová / aljazeera.com

Nejnovější články