Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Gareth Bale ukončil kariéru

Ostatní - Gareth Bale ukončil kariéru

Gareth Bale ukončil kariéru © theexaminer.com - Gareth Bale zanechal největší stopu v Realu Madrid

1

Líbilo se

09.01. - Je to půl roku od chvíle, kdy si Gareth Bale po svém konci v Realu Madrid šel na konec kariéry zahrát americkou MLS, která mu měla ležet u nohou. Jenže nebyl dostatečně fyzicky připravený, do formy se dostal akorát na MS v Kataru a nyní šokuje a končí svou kariéru plnou obrovských úspěchů. Končí v pouhých 33 letech.

Gareth Bale svou kariéru začal v Southamptonu jako levý obránce. Už ve svých 16 letech debutoval v Championship a jako velký talent se upsal Tottenhamu. Ten z něj postupem času udělal jednoho z nejnebezpečnějších ofenzivních hráčů na světě. V sezóně 2012/13 dokázal v Premier League vstřelit 21 gólů a na dalších 9 přihrát. Po této sezóně z něj Real Madrid udělal nejdražšího fotbalistu v historii. I přes skvělé první ročníky ho později brzdila zranění, dostal se do nemilosti fanoušků a po celkem solidním hostování v Tottenhamu už se do formy nedostal.

Jeho obrovský kontrakt s Realem Madrid, který nehodlal zrušit, ale nebyl dostatečně fit k tomu, aby hrál, zesměšňoval klub a budil kontroverzi, konečně skončil. Odešel do klubu Los Angeles FC. Jeden z nejlepších týmů MLS ale brzy poznal, jaké je to mít Balea v týmu. Od začátku nastoupil jen do dvou zápasů, byl na tom bídně, ale zázrakem se dostal do kondice před MS v Kataru, kde za Wales nechyběl ani minutu. Jako by se opakovaly momenty z Realu Madrid, kdy se pro reprezentaci vždy náhle uzdravil a po konci pauzy znovu ulehl.

Gareth Bale

Jen to dokazovalo, jakou měl Bale k fotbalu na klubové úrovni v posledních letech motivaci. Nyní se rozhodl, že ve 33 letech je čas skončit. Na klubové úrovni vyhrál prakticky vše, co se vyhrát dalo. Dal přes 100 gólů za Real Madrid, rozhodl 2 finále Ligy mistrů, ze které má dohromady 5 trofejí a vyhrál i 3 ligové tituly a jednou se radoval z Copa del Rey. Ačkoliv kariéru končí už ve 33 letech, neměl již na co dosáhnout. Odehrál přes 550 zápasů. stal se legendou Walesu a nezapomenou na něj fanoušci Southamptonu, Tottenhamu a ani Realu Madrid.

David Suchý / twitter.com

Nejnovější články