Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Real Madrid se opřel do francouzské fotbalové federace a brání Zidana

Ostatní - Real Madrid se opřel do francouzské fotbalové federace a brání Zidana

Real Madrid se opřel do francouzské fotbalové federace a brání Zidana © mediotiempo.com - Předseda francouzské fotbalové federace, Noel le Graet

1

Líbilo se

09.01. - V posledních dnech žila francouzská fotbalová veřejnost tím, zda bude u národního týmu nadále působit úspěšný trenér Didier Deschamps nebo se ke kormidlu dostane Zinedine Zidane. Vody ale rozčeřil prezident fotbalové federace, který podle mnohých svým výrokem zneuctil právě legendu francouzského fotbalu.

Když o víkendu prezident francouzské fotbalové federace, Noel Le Graet, mluvil o tom, zda existuje možnost, že by Zinedine Zidane mohl usednout na lavičku reprezentačního týmu, vyjádřil se jednoznačně. „Jestli se mě pokusil Zidane kontaktovat? Samozřejmě, že ne, ani bych mu ale nezvedl telefon. Zidane je mi jedno, může si jít, kam chce. V klubu nebo v reprezentaci. Někteří lidé jen čekali, až Deschamps odejde, ale my jsme nikdy s takovým scénářem nepočítali.“

Slova, která tvrdě zasáhla francouzské fanoušky i spoustu fotbalistů, v první řadě Kyliana Mbappého, který na twitteru prohlásil, že Zidane je francouzská legenda, kterou je potřeba respektovat. Výroky předsedy fotbalové federace tvrdě odsoudil také Real Madrid, v jehož dresu ale i na lavičce Zidane působil.

Real Madrid C.F. lituje nešťastných výroků prezidenta francouzské fotbalové federace Nöela Le Graëta na adresu Zinedina Zidana, jedné z největších legend světového sportu. Tato slova jsou neuctivá vůči jedné z nejobdivovanějších osobností fotbalových fanoušků na celém světě a náš klub očekává okamžitou nápravu. Zinedine Uidane, vítěz mistrovství světa a mistr Evropy, který kromě mnoha dalších titulů hájí také dres své země, reprezentuje hodnoty tohoto sportu a prokazuje to během své profesionální kariéry jako hráč dříve a i jako trenér nyní.

Výroky předsedy francouzské fotbalové federace jsou nevhodné pro někoho, kdo zastává tuto reprezentaci, a jsou dehonestující samy o sobě, stejně jako ty, které jsou směřovány na našeho kapitána, Karima Benzemu, držitele Zlatého míče, šampiona Ligy národů s Francií a pětinásobného vítěze Ligy mistrů.

Andrea Suttnerová / dailymail.co.uk, marca.com

Nejnovější články