Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Kapitán mistrů světa z roku 2018 Hugo Lloris ukončil reprezentační kariéru

Ostatní - Kapitán mistrů světa z roku 2018 Hugo Lloris ukončil reprezentační kariéru

Kapitán mistrů světa z roku 2018 Hugo Lloris ukončil reprezentační kariéru © football.london - Jako kapitán dovedl Lloris Francii k titulu mistrů světa

0

Líbilo se

09.01. - 15 let, 145 zápasů, zlatá i stříbrná medaile z mistrovství světa a spousta mladších gólmanů, kteří mu již dýchají na záda. Právě proto se rekordman v počtu startů za Francii Hugo Lloris rozhodl svou kariéru na reprezentačním poli ukončit. Huga Llorise co se týče vlivu, přínosu a úspěchů zřejmě v dresu Les Bleus jen tak někdo nepřekoná. Francie se loučí se svým kapitánem.

Poprvé se do reprezentačního dresu Hugo Lloris oblékl v roce 2008, kdy byl ještě gólmanem Olympique Lyon a zrovna přestoupil z OGC Nice. Tehdy mu bylo 22 let a nikdo asi neočekával, že udělá do světa takovou díru. Jedničkou byl tehdy Gregory Coupet, kterého nahrazoval právě v Lyonu. Po 4 letech, kdy už měl Lloris za sebou i neúspěšný světový šampionát v JAR a průměrné Euro 2012, přestoupil do Tottenhamu, kde působí dodnes. Za Kohouty již odchytal 439 zápasů. Jeho vrchol reprezentační kariéry ale teprve měl přijít.

Na domácím Euru 2016 již Francii vedl jako kapitán. A jako správný kapitán jí dovedl až do finále, kde nezaslouženě gólem Edéra zvítězilo Portugalsko. O 2 roky pzději v Rusku si to ale vynahradil, odchytal skvělý turnaj a jako kapitán zvedl nad hlavu trofej pro mistra světa. Po Euru 2020, které se úplně nevydařilo přišel Katar, kde nebyl jedním z nejlepších gólmanů, ale Francii jako kapitán vedl i do druhého finále světového šampionátu v řadě. Tentokráte neúspěšně. A právě finále s Argentinou zůstane jeho posledním reprezentačním zápasem. Zastavil se na rekordním čísle 145.

Hugo Lloris byl kapitánem i v Kataru

Nyní se Hugo Lloris rozhodl, že je čas, kdy jde jeho výkonnost dolů, což jasně dokazují jeho výkony v Tottenhamu a že v závěsu za ním jsou mladší gólmani, kterým by měl uvolnit místo. Novou jedničkou se po doléčení zranění stane Mike Maignan z AC Milán. Llorisovi dlouhou dobu záda kryje Alphonse Areola, který sice nechytá v klubu, ale má důvěru Deschampse a šanci dostane také určitě Alban Lafont, považovaný dlouhodobě za jeden z největších talentů mezi 3 tyčemi na světě.

David Suchý / goal.com

Nejnovější články