Zpět na » Ostatní » Liga národů: Českou reprezentaci čeká boj o první místo s Portugalskem. Jaký je recept na zastavení Ronalda?

Liga národů: Českou reprezentaci čeká boj o první místo s Portugalskem. Jaký je recept na zastavení Ronalda?

Liga národů: Českou reprezentaci čeká boj o první místo s Portugalskem. Jaký je recept na zastavení Ronalda? © beinsports.com - Cristiano Ronaldo

2

Líbilo se

08.06. - Liga národů nabízí nejedno překvapení mezi současnými výsledky. O jedno z nich se postaral i česká reprezentace, kterou bookmakeři nebrali jako favorita na celkové prvenství. O to průběžné si nyní zahraje s Portugalskem, u něhož bude klíčovým úkolem pohlídat hvězdného Cristiana Ronalda.

Už ve čtvrtek se svěřenci Jaroslava Šilhavého pokusí navázat na předešlá dvě utkání ve skupinové fázi Ligy národů, kdy se jim podařilo překvapit Švýcarsko i favorizované Španělsko. O další překvapení se pokusí s Portugalskem, s nímž si zároveň zahrají o průběžné první místo ve skupině A2.

Před utkáním se objevily spekulace, zda trenér českého mužstva bude šetřit hráče, kteří si prošli těžkou sezonou a zároveň už mají za sebou i oba zápasy letošní Ligy národů. Řeč je třeba o Tomáši Součkovi, který však popřel, že by si chtěl odpočinout a naopak má za cíl odehrát všechna reprezentační utkání a jak je u něj zvykem, chce do toho dát vše a jít až na do vyčerpání. Dle spoluhráčů by se střídání dočkal v případě, kdy by bylo vidět, že doslova šlape vodu.

Liga národů: Česko i Portugalsko bez zásandích změn v sestavě

Předběžné sestavy potvrzují, že oba týmy nastoupí s tím nejlepším, co mají v současnosti k dispozici. Portugalci se tedy budou opírat o silnou zálohu a jistotu v zakončení u Cristiana Ronalda. Český tým pak naváže na kvalitu z předchozích dvou zápasů Ligy národů.

Portugalsko: Patrício - Dalot, Pepe, Danilo Pereira, Guerreiro - Palhinha, Moutinho, B. Silva - Ronaldo, A. Silva, R. Horta

Česko: Vaclík - Zima, Brabec, Matějů - Coufal, Souček, Sadílek, Havel - Pešek, Kuchta, Hložek

Přečtěte si také: Liga národů: Kde sledovat zápasy české reprezentace a další zajímavé duely

Jak uhlídat hvězdného Ronalda?

Stejně jako všichni soupeři portugalského národního týmu i Česko bude muset hledat recept, jak pohlídat Cristiana Ronalda. Je dobře známo, že nemusí být v zápase více vidět, ale pak mu stačí jedna šance a s jistotou rozhodne zápas. V tomto směru musí obranná řada stále myslet na to, že rekordman s číslem 7 nesmí zůstat bez pozornosti.

Na druhou stranu na Ronalda dobře platí, že tvrdší hrou mu lze zápas dostatrčně znepříjemnit a vyřadit ho tak ze hry. V tomto směru bude záležet, jaký metr nastaví hlavní sudí. V každém případě se máme na co těšit, pokud bereme v potaz, o co se hraje a v jaké formě se oba celky v současností nacházejí.

Tip FotbalPortal.cz: 2:2

Vsaďte si na zápasy Ligy národů u Fortuny!

Kam dál?

Redakce / fotbalportal.cz, uefa.com

Související odkazy
Nejnovější články