Zpět na » Premier League » Bernardo Silva usiluje po roce opět o odchod z Manchesteru City

Premier League - Bernardo Silva usiluje po roce opět o odchod z Manchesteru City

Bernardo Silva usiluje po roce opět o odchod z Manchesteru City © manchestereveningnews.co.uk - Portugalský záložník usiluje o odchod z Manchesteru City

0

Líbilo se

21.06. - Portugalský záložník o sobě po roce opět nechává mluvit. Písnička se ale nemění, Bernardo Silva znovu usiluje o to, aby mohl z osobních důvodů opustit Manchester City. V loňském roce mu to klub neumožnil a nerad by o jednoho ze svých klíčových hráčů přišel i nyní.

Mistr anglické fotbalové soutěže by jen velice nerad přišel o služby portugalského defenzivního záložníka a tak ho bude tlačit k tomu, aby v klubu zůstal a dodržel smlouvu. Sedmadvacetiletý rodák z Lisabonu ale svou rodinnou situaci nevidí příliš růžově a fanouškům se snaží vysvětlit, že ho velká vzdálenost od jeho blízkých doslova ničí.

O možnost odchodu z Manchesteru City poprvé usiloval již loni v létě, kdy celý svět prožíval další přestávku mezi pandemickými vlnami. „Je mi jasné, že jsou lidé, kteří trpěli mnohem více než my, ale pro mě osobně to bylo hodně těžké, protože jsem byl daleko od rodiny. Dříve jsem jezdil na pár dní do Portugalska a večeřel s mámou a tátou. Byla to jen věčeře, ale člověk je s rodiči, takže je to příjemná chvíle. Nemít najednou tuto možnost bylo hodně těžké.“

Upřímně řečeno, nebyl to příjemný okamžik. Byl jsem v bytě sám, později dorazila moje přítelkyně, ale byla to zoufalá doba pro všechny. Na tvářích spoluhráčů jsem viděl, že i pro ně to je těžké. V té době jsem se v Anglii cítil sám a nebyl jsem příliš spokojený se svým životem. A když nejste šťastní, neděláte svou práci tak dobře, jako když jste šťastní. Fyzicky jsem na tom byl dobře, ale pokud svou práci neděláte s úsměvem na tváří, nebudete ji dělat tak dobře.

Mluvil jsem s klubem, protože jsem nebyl spokojený se svým životem v Anglii a chtěl jsem být blíž své rodině. Ale s klubem to nemělo nic společného. Manchester City mám rád, mám rád své spoluhráče, fanoušky, všechny. Pak se ale nic nestalo a já zůstal v klubu. Dokud tady budu, pro tým odevzdám naprosté maximum,“ snažil se v rozhovoru pro tisk vysvětlit, že jeho touha po odchodu z Manchesteru City nijak nesouvisí se samotným klubem.

Bernardo Silva chce tedy po roce opět zkusit tlačit klub k tomu, aby ho prodal, ale Manchester City není odhodlán mu jeho situaci ulehčit, natož ho snad prodat pod cenou, protože ho považuje za jednoho z nejhodnotnějších hráčů klubu.

Výstupní cena portugalského záložníka by se měla pohybovat mezi 85 a 95 miliony eur, což je podle tisku nepřekročitelná mez. Barcelona, jeden z hlavních zájemců o záložníka, si je vědoma finanční náročnosti operace, kteoru i přes dobrou vůli hráče považuje momentálně za neuskutečnitelnou.

Barcelona je ochotna vynaložit velké úsilí a také hřáčův agent, Jorge Mendes, slíbil, že bude usilovat o uskutečnění prodeje, ale zároveň nevidí žádný prostor pro snížení ceny, protože City v týmu Barcelony nemá zájem o žádného hráče, který by mohl putovat opačným směrem.

Manchester City Monaku v roce 2017 za přestup Bernarda Silvy zaplatil 50 milionů euur plus dalších téměř 30 na bonusech, takže investice za portugalského hráče byla velmi vysoká. Bernardo Silva je jedním z nejvytíženějších hráčů Pepa Guardioly a City nemá potřebu ho prodávat. Anglický trenére sice přilil olej do ohně, když prohlásil, že nestojí o hráče, kteří v týmu být nechtějí, ale zároveň dal jasně najevo, že předpokládá, že Portugalec bude součástí sestavy i v příští sezóně.

Andrea Suttnerová / sport.es, manchestereveningnews.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články