Zpět na » Ostatní » Liga národů: Český tým zaskočil favorizované Španěly

Liga národů: Český tým zaskočil favorizované Španěly

Liga národů: Český tým zaskočil favorizované Španěly © uefa.com - Český tým v utkání se Španělskem

1

Líbilo se

06.06. - Česká reprezentace zatím prožívá vydařený vstup do Ligy národů, v níž po výhře nad Švýcarskem získal bod za remízu se Španělskem. Podle favorizovaného soupeře byl český tým lépe připravený a dobře věděl, že je třeba se zaměřit zejména na defenzivu a rychlé protiúroky.

Česko bylo společně se Švýcarskem největším outsiderem ve skupině, kde si původně o první místo mělo zahrát Španělsko s Portugalskem. Situace je však nyní trochu jiná, když se české reprezentaci podařilo získat tři body v úvodním utkání se Švýcarskem a poté i cenný bod za remízu se Španěli.

Liga národů: Česko sahalo proti Španělům po třech bodech

Český tým se v druhém utkání letošní sezony Ligy národů zaměřil hlavně na obrannou činnost a právě tato taktika Jaroslavu Šilhavému dobře zafungovala. Španělsku se dlouho nedařilo se prosadit a navíc muselo dohánět vedené českého týmu.

Soupeře zachránil v Edenu až Martínez, který si v 90. minutě naskočil na přesný centr Asensia a se štěstím o břevno srovnal.

"Gól mi udělal radost, ale i tak jsem zklamaný, že jsme nevyhráli. Musíme se lépe připravit. Soupeř dal tentokrát do přípravy více než my," komentoval zápas Martínez.

Přečtěte si také: Liga národů: Kde sledovat zápasy české reprezentace a další zajímavé duely

Šilhavý: Hráči prokázali charakter

Trenér Jaroslav Šilhavý nešetřil chválou na své svěřence, kterým před zápasem žádný bookmaker nevěřil. Na Český tým šlo jen 1% z celkových sázek, většina pak patřila výhře Španělů. Ty však česká reprezentace v Lize národů zaskočila.

"Úspěchem bylo, že jsme mezi elitu evropského fotbalu vůbec postoupili. Teď nás čekají zápasy s giganty a my jsme už některé zvládli. Máme 4 body, i když po utkání převládalo zklamání, protože jsme sahali po vítězství."

Pro další utkání budou otazníkem některá zranění, která si hráči české reprezentace se zápasu odnesli.

"Jankto si odnesl koňara, takže v jeho případě teprve uvidíme. Zelený by měl být podle prvních informací doktorů k dispozici. Více budeme vědět až v týdnu."

Kam dál?

Redakce / fotbalportal.cz, uefa.com

Související odkazy
Nejnovější články