Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Liga národů: Česká reprezentace pod palbou kritiky za nasazení Alexe Krále

Ostatní - Liga národů: Česká reprezentace pod palbou kritiky za nasazení Alexe Krále

Liga národů: Česká reprezentace pod palbou kritiky za nasazení Alexe Krále © 90min.com - Alex Král

1

Líbilo se

01.06. - Celé čtyři měsíce si proseděl Alex Král na lavičce náhradníků West Hamu. Není tak jisté, v jaké formě se nachází a zda jeho nasazení není spíše rizikem a oslabením sestavy. I tak se trenér Jaroslav Šilhavý rozhodl ho pro Ligu národů zařadit do soupisky české reprezentace. Fanoušci však s nadšením nepřicházejí.

Alex Král trénuje, nemá žádné zdravotní problémy, ale na během sezony trávil většinu času na lavičce West Hamu, jelikož se nedostal do hry přes tvrdou konkurenci. Liga národů ho však nemine, dle trenéra Jaroslava Šilhavého je dobrým krokem, pokud bude v soupisce české reprezentace.

Jaroslav Šilhavý si je vědom toho, že Alex Král není otestovaný ve hře, ale přesto mu důvěřuje a chce mu dát šanci.

„Využití Alexe Krále ve West Hamu nebylo dle našich představ. Vím však, že o to víc tomu dával v tréninku. Trénoval s hráči, kteří skončili na sedmém místě v nejtěžší lize na světě. Chceme ho vidět a mít ho dva týdny v týmu. O svém potenciálu nás v minulosti přesvědčil a všichni mu přejeme, aby pro něj sezona v Lize národů byla úspěšná,“ komentoval Šilhavý svůj výběr Alexe Krále.

Král čelí i kritice kvůli možnému návratu do Ruska. Podle Mikolandy by to bylo sportovně i morálně za hranou. Zároveň pak i možným rizikem pro samotného hráče s ohledem na to, že Česko v Rusku už nepatří mezi oblíbené země.

Přečtěte si také: Liga národů: Česká reprezentace nastoupí bez klíčového útočníka

Liga národů: Fanoušci z Krále nadšení nejsou

Po nominaci od Jaroslava Šilhavého zaplavily sociální sítě kritické komentáře vůči Alexi Králi, kdy právě jeho zápasové vytížení je problémem pro řadu fanoušků české reprezentace. Fanoušci si myslí, že česká nejvyšší soutěž nabízí dostatek kvality pro Ligu národů a není třeba vždy sahat do zahraničních celků, které jsou pro některé trenéry zárukou kvality.

Redakce / fotbalportal.cz, uefa.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články