Zpět na » Ostatní » Liga národů: Česká reprezentace nastoupí bez klíčového útočníka

Liga národů: Česká reprezentace nastoupí bez klíčového útočníka

Liga národů: Česká reprezentace nastoupí bez klíčového útočníka © foxnews.com - Patrik Schick

0

Líbilo se

01.06. - Po náročné sezoně se dalo očekávat, že Česká reprezentace nebude mít k dispozici pro Ligu národů kompletní sestavu a na některých postech bude muset kouč Šilhavý improvizovat a hledat náhrady. Ligu národů 2022 nezačne v úvodních zápasech Patrik Schick, na kterého se fanoušci těšili zejména po jeho famózní formě v Bundeslize.

Liga národů začíná již tento týden a česká reprezentace se v úvodních zápasech bude muset obejít bez několika zraněných hráčů. Do zápasů nezasáhnou Patrik Schick, Ondřej Čelůstka, Antonín Barák a Tomáš Holeš.

Jaroslav Šilhavý tak hned v úvodu řeší, jak nahradit elitního střelce a další hráče v sestavě. Povolal proto třeba nováčka Adama Vlkanova z Hradce Králové. Pro českou reprezentaci je škoda, že ho tato absence zasáhne hned v úvodu Ligy národů, kdy ji čeká náročnější zápasy s Portugalskem a Španělskem.

Patrik Schick se po náročné sezoně v Bundeslize podrobil zákroku v oblasti třísel. Ten ho vyřadil z úvodu Ligy národů. Druhého nejlepšího střelce Bundesligy se trenér Šilhavý pokusí nahradit, avšak dle řady fanoušků se jedná o nereálnou misi.

„Absence Patrika nás mrzí. Mluvil jsem s ní, měl chuť, ale ke konci sezony už cítil větší bolest, až se lékaři z klubu rozhodli o drobné operaci,“ komentoval situaci Jaroslav Šilhavý.

Přečtěte s také: Startuje Liga národů: Jaký je rozpis zápasů české reprezentace?

Liga národů: Nominace české reprezentace a absence

V nominaci pro Ligu národů připravil trenér Šilhavý třiadvacet fotbalistů. Na pozici brankáře byla situace jednoduchá, jelikož se trenér české reprezentace může spolehnout na to nejlepší: Tomáše Vaclíka, Jindřicha Staňka a Jiřího Pavlenku.

Dál už to nemá tak snadné, jelikož v každé řadě se najde nějaká mezera, kterou bude muset Jaroslav Šilhavý řešit. V obraně budou chybět Čelůstka a Kalas. V záloze se pak neobjeví Antonín Barák či Tomáš Holeš.

Na druhé straně v kádru konkurence ze stejné skupiny nastoupí v plné sestavě Portugalsko, včetně největší hvězdy Cristiana Ronalda, který dobře otestuje pevnost obrany české reprezentace.

Redakce / fotbalportal.cz, uefa.com

Anketa

Podaří se Jaroslavu Šilhavému nahradit Patrika Schicka?

Ano, česká repre má kvalitní útočníky (1)

Ano, česká repre má kvalitní útočníky 100,0%

Ne, vyjdeme z utkání gólově naprázdno (0)

Ne, vyjdeme z utkání gólově naprázdno 0,0%
Celkový počet hlasů: 1
Loading... Uklávám Váš hlas.
Nejnovější články