Zpět na » Ostatní » Liga národů je zbytečná soutěž, rýpnul si Kevin De Bruyne

Liga národů je zbytečná soutěž, rýpnul si Kevin De Bruyne

Liga národů je zbytečná soutěž, rýpnul si Kevin De Bruyne © football365.com - Kevin De Bruyne

0

Líbilo se

01.06. - Ne pro každého fotbalistu je Liga národů vrcholem sezony. Poměrně tvrdý výrok zazněl od Belgičana Kevina De Bruyne, který soutěž označil za zbytečnou a přiznal, že jí nedává žádnou prioritu. Zároveň se opřel do náročného programu, kdy po skončení ligy a dalších pohárů hned následují povinnosti za reprezentaci, tedy bez jakéhokoliv odpočinku.

Liga národů je posunem pro fanoušky, kteří se kromě české reprezentace těší i na konkurenční týmy plné hvězd. Výjimkou není ani Belgie, která do Ligy národů nastoupí s největšími hvězdami v čele s Romelu Lukakem či Kevinem De Bruynem.

Oba fotbalisté mají za sebou náročnou sezonu Premier League, kdy záložník Manchesteru City se radoval z titulu v Premier League, útočník Chelsea pak spíše přemýšlel nad tím, že svou budoucnost spojit s londýnským celkem, nebo si vynutit návrat do Interu Milán.

De Bruynemu letos nevyšlo semifinále Ligy mistrů a je nepravděpodobné, že by si chtěl spravit náladu právě v Lize národů. I když Belgie patří mezi celkové favority, pro většinu hráčů nebude taková trofej příliš zajímavá.

„Máme jen kolem třech týdnů volna během celého roku.“

„Pro mě ta soutěž nemá žádný význam, beru to jen jako přípravu. Všichni z týmu jsme měli náročnou sezonu. Určitě přijdu na hřiště a budu dělat, co musím, budu chtít vyhrát. To je ale asi tak vše, co k tomu mohu říct,“ komentoval De Bruyne jeho přístup k Lize národů.

Liga národů startuje už ve čtvrtek: Česká reprezentace bude hrát se Švýcarskem

Už 2. června si zahraje česká reprezentace bez Patrika Schicka proti Švýcarsku, se kterým tvoří ve své skupině dvojici outsiderů. Čtvrteční výsledek by měl naznačit, jak česká reprezentace v Lize národů skončí, jelikož body s favority z Portugalska a Španělska jsou méně pravděpodobné.

Přečtěte si také: Startuje Liga národů: Jaký je rozpis zápasů české reprezentace?

Redakce / fotbalportal.cz, football365.com

Anketa

Budete sledovat Ligu národů?

Ano (1)

Ano 50,0%

Ne (1)

Ne 50,0%
Celkový počet hlasů: 2
Loading... Uklávám Váš hlas.
Nejnovější články