Zpět na » Ostatní » Blog: Že vám hrotový útočník vystřelí jednou na branku? No a?

Blog: Že vám hrotový útočník vystřelí jednou na branku? No a?

Blog: Že vám hrotový útočník vystřelí jednou na branku? No a? © L'Équipe - Olivier Giroud

0

Líbilo se

16.07. - Olivier Giroud na mistrovství Evropy patřil mezi klíčové střelce Francie, v šesti zápasech se trefil třikrát. Podobné číslo se od něj čekalo i na světovém šampionátu. Útočník Chelsea ale na bránu vyslal jediný pokus a neskóroval. Přesto po celý šampionát předváděl nadstandardní výkony.

Podle českých i zahraničních médií Olivier Giroud na branku ani nevystřelil. Podle oficiálních statistik FIFA si ale jednu ránu na branku připsal, konkrétně v 15. minutě posledního utkání skupiny proti Dánsku.

Kasper Schmeichel jeho pokus zlikvidoval, nutno ale poznamenat, že Giroudova rána pravděpodobně do branky nemířila. Tak či onak, jedna střela, nebo žádná, to je na hrotového útočníka za celý turnaj hrozivé číslo.

Giroud odehrál celkem 545 minut, vyslal 15 střel mimo (z toho sedm v utkání proti Argentině), čtrnáctkrát fauloval a jen čtyřikrát byl faulovaný. Za celý turnaj se do statistik zapsal jen žlutou kartou a asistencí v utkání proti Argentině.

Belgium vs. France: Semi Final - 2018 FIFA World Cup Russia
Olivier Giroud v utkání proti Belgii. (zdroj: zimbio.com)

Podle statistik se tak zdá, že Olivier Giroud byl na šampionátu velkým zklamáním. Jenže opak je pravdou. Útočník Chelsea předváděl po celý turnaj vynikající výkony.

Giroud odváděl spoustu černé práce, pracoval výborně pro Griezmanna a Mbappého, kterým svým pohybem vytvářel prostor. Vyhrával hlavičkové souboje a vracel míče svým spoluhráčům.

Rval se o každý míč, pomáhal obraně, neúnavně se pohyboval všude tam, kde to bylo potřebné. A tak je vlastně úplně jedno, či vystřelil na branku, nebo ne. Hlavní je fakt, že Francie s tímto útočníkem vyhrála světový šampionát.

A už na vždy se zřejmě bude vzpomínat na to, že jediný hrotový útočník Francie na šampionátu měl jedinou střelu mezi tyče, do tabulky střelců se nezapsal, přesto ale slavil světový titul.

Kam dál?

Tomáš Dvořák / FotbalPortal.cz

Nejnovější články