Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Měla Francie kopat penaltu proti Chorvatům? Fotbalové legendy považují výrok sudího za skandální

Ostatní - Měla Francie kopat penaltu proti Chorvatům? Fotbalové legendy považují výrok sudího za skandální

Měla Francie kopat penaltu proti Chorvatům? Fotbalové legendy považují výrok sudího za skandální © FotbalPortal.cz -

2

Líbilo se

16.07. - VIDEO Byl to klíčový moment finálového utkání mezi Francií a Chorvatskem. Argentinský sudí Pitana odpískal proti balkánskému celku pokutový kop za ruku Perišiće ve vápně, která vyvolala nejen velkou polemiku a zlobu fotbalových legend, ale měla i velký vliv na konečném výsledku. Antoine Griezmann totiž střelu ze vzdálenosti jedenácti metrů proměnil a poslal Francii do vedení, které už nejenže nepustila, ale ještě ho navýšila.

Stav finálového zápasu byl 1:1. Francie zahrávala ve 34. minutě rohový kop a ve výskoku se snažil Blaise Matuidi nasměrovat míč hlavou na branku Chorvata Subašiće. Jenže míč nakonec trefil do ruky za ním těsně bránícího Ivana Perišiće. Sudí Pitana na tento moment nejprve nereflektoval a přisoudil Chorvatům další rohový kop.

Ovšem následně dostal avízo od rozhodčích sedících u videa a šel k postranní čáře zrevidovat svůj původní verdikt k obrazovce. Poté, co si situaci několikrát přehrál, usoudil, že zásah fotbalisty Interu Milán byl úmyslný, a paží ukázal na penaltový puntík. Griezmann se z něj nemýlil a překonal gólmana Chorvatska. 2:1.

Tato událost ale rozčílila nemálo fanoušků, včetně odborníků a fotbalových legend. „Bylo to směšné rozhodnutí. V žádném případě to nebyla úmyslná ruka,“ zlobil se Alan Shearer v poločase ve studiu televizní stanice BBC. „Přímý kop nebyl přímý kop a penalta nebyla penalta,“ okomentoval také vedoucí gól Francie.

Ve stejném duchu hovořil i bývalý zadák Manchesteru United Rio Ferdinand. „Dvě špatná rozhodnutí obrátily zápas vzhůru nohama.“ Přehodnocení původního výroku pak okomentoval jako „absurdní“.

Roy Keane se přidal ke kritikům: „Fotbal je skvělá hra, nejlepší na světě, ale takové rozhodnutí mě dokáže znechutit. Jsem rozzuřený. Skandální rozhodnutí. Rozhodčí nikdy nemohl hrát fotbal. To vám mohu zaručit.“

Opačný názor ale zastával Ian Wright. Podle něj argentinský sudí učinil správné rozhodnutí. „Ano, byla to penalta.“

A jaký je váš názor na inkriminovaný okamžik?

Měla Francie kopat po zákroku Perišiće penaltu?
Ano
Ne

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články