Zpět na » Portugalsko: Liga primeira » Chystá se velký návrat? Benfica láká Ángela Di Maríu

Chystá se velký návrat? Benfica láká Ángela Di Maríu

Chystá se velký návrat? Benfica láká Ángela Di Maríu © iconsport.photo - Ángel Di María v Juventusu pokračovat nebude

0

Líbilo se

31.05. - Vypadá to, že Ángel Di María po pouhém roce skončí v Juventusu a opět si bude hledat nové angažmá. Tentokráte to však už nemusí být v rámci top 5 lig, jelikož o jeho služby má zájem Benfica Lisabon, za kterou argentinský kouzelník hrál mezi lety 2007 až 2010 a udělal si v ní velké jméno. Po této špatné sezóně by 35letý křídelník restart potřeboval.

Ángel Di María je odchovancem argentinského celku Rosario Central. Do Evropy odešel v roce 2007, když za něj Benfica Lisabon zaplatila 8 milionů eur. Viděla v něm veliký talent, který začal brzy ukazovat. S Benficou vyhrál double ve své třetí sezóně a přestoupil do Realu Madrid. Na Santiago Bernabeu ho fanoušci milovali a on byl opravdovou superstar v pozadí úspěchu. V roce 2014 byl dokonce argentinským fotbalistou roku, což je v Messiho konkurenci obrovský počin. Po neúspěšné sezóně v Manchesteru United následně strávil 7 let v PSG, kde byl taktéž obrovskou oporou.

Po vypršení kontraktu se ale rozhodl odejít a podepsal v Juventusu. Už od začátku ale všechno nešlapalo úplně ideálně a to skrze zranění, ale třeba i Di Maríovu červenou kartu za jeho blikanec. Nebyla to dobrá sezóna. Pro něj ani pro Juventus, který se navíc stále potýká s odečty bodů a jejich opakovaným přičítáním. Během sezóny se sice Di María stal mistrem světa, ale 4 góly a 4 asistence z klubu, to není nic moc. Jednoletou smlouvu proto s Juventusem neprodlouží a bude hledat novou výzvu.

Tu by mohl najít opět v Benfice Lisabon, kterou před 13 lety opustil za 33 milionů eur a zamířil do Realu Madrid. V jejím dresu odehrál 121 zápasů, dal 15 gólů a na 28 přihrál. V klubu doufají, že Di Maríova láska ke klubu ho přesvědčí podepsat a ještě si o rok prodloužit svou krásnou kariéru v Evropě. Byla by opravdová škoda, když jsme ve finále v Kataru jasně viděli čeho je stále schopný, kdyby nám sešel z očí. Jeho snem je totiž ukončit kariéru doma v Rosariu. V lednu říkal, že čas přijde už velmi brzy. Zdá se tedy, že to bude buď Benfica Lisabon nebo Rosario Central.

Ángel Di María v Benfice

David Suchý / clutchpoints.com

Nejnovější články