Zpět na » Francie: Ligue 1 » PSG si remízou se Štrasburkem zajistilo titul. Messi se díky němu stal nejúspěšnějším hráčem historie

PSG si remízou se Štrasburkem zajistilo titul. Messi se díky němu stal nejúspěšnějším hráčem historie

PSG si remízou se Štrasburkem zajistilo titul. Messi se díky němu stal nejúspěšnějším hráčem historie © iconsport.photo - O titulu PSG rozhodl Lionel Messi

0

Líbilo se

28.05. - Ačkoliv sezóna nebyla v podání PSG ani náhodou ideální, do povinného úspěšného konce to ale hráči alespoň na domácí scéně dotáhli. Včera jim k tomu stačila remíza 1:1 na hřiští Štrasburku. Jediný gól Pařížanů dal Lionel Messi. Právě on se díky tomuto titulu stal vůbec nejdekorovanějším háčem všech dob. Srovnal Daniho Alvese a teď se může pyšnit tím, že nikdo kromě něj nevyhrál tolik trofejí jako on.

Konec v osmifinále Ligy mistrů, v Ligue 1 nevyrovnané výkony a zbytečné ztráty. PSG opravdu nezažilo dobrou sezónu. Jeho jediným štěstím je, že se tu neobjevil druhý tým, který by byl schopný udržet s ním i jeho pomalý krok. Když PSG ztrácelo, ztráceli i jeho konkurenti a to ještě více. Olympique Marseille už byl ze hry déle a posledním vyzyvatelem bylo Lens. To ale ztrácelo 6 bodů a PSG by muselo dvakrát prohrát, aby nabídlo tomuto malému klubu šanci. Remíza na hřišti Štrasburku tak rozhodla.

PSG vyhrává už svůj 11. titul. Je to druhý v řadě po fantastickém triumfu Lille. Spolehnout se mohlo klasicky na Kyliana Mbappého. Ten je aktuálně nejllepším střelcem soutěže. Má 28 gólů, zatímco druhý Lacazette jich má 27. Oba samozřejmě čeká i poslední kolo. O zajímavosti letošního ročníku svědčí právě i tabulka střelců. Přes magickou dvacítku se dostalo rovnou 6 hráčů. Konkrétně to kromě Mbappého s Lacazettem byl i Jonathan David, Lois Openda, Folarin Balogun a Habib Diallo ze Štrasburku.

Opomenout ale nesmíme ani Lionela Messiho. Argentinský fotbalový bůh cestu k titulu vydláždil 16 góly a 16 asistencemi. Právě jeho gól do sítě Štrasburku se včera ukázal jako titulový. Od fanoušků dostává opravdu silnou kritiku, je vypískáván a odejde. Pravdou ale je, že produktivnější letos byl v rámci Ligue 1 jen Mbappé. Messiho 32 vytvořených gólů je stejně jako vytvořil Lacazette na druhé příčce. Tato trofej má pro Messiho pořadové číslo 43. To číslo znamená, že Messi se po boku kamaráda Daniho Alvese stal hráčem s nejvíce trofejemi v historii fotbalu.

David Suchý / ligue1.com

Nejnovější články