Zpět na » Primera Division » Xavi: Všechno závisí jen na Messim. My pro jeho příchod uděláme všechno potřebné

Xavi: Všechno závisí jen na Messim. My pro jeho příchod uděláme všechno potřebné

Xavi: Všechno závisí jen na Messim. My pro jeho příchod uděláme všechno potřebné © iconsport.photo - Budoucnost Messiho je stále nejasná

1

Líbilo se

31.05. - Pamatujeme si situaci okolo Lionela Messiho, která tu byla před dvěma lety. Největší přestupová sága léta a jedna z největších v historii, na jejímž konci byl Messi pózující v Parku princů. Teď to ale vypadá, že se vydá opačnou cestou. S PSG sice nafotil sadu dresů na novou sezónu, ale zřejmě odejde, přičemž nejreálněji vypadá návrat do Barcelony. Podle Xaviho vše závisí z 99 procent na něm samotném.

V Barceloně Messi vyrůstal. V tamní restauraci podepsal svou první smlouvu na ubrousek a klub mu zaplatil léčbu. On se mu za to odvděčil tím, že klub nikdy neměl lepšího hráče. Messi se stal naprostou modlou a pro mnoho lidí synonymem pro fotbal. Vyhrál všechno co se dalo, vyhrál v jejím dresu 6 Zlatých míčů a dohromady si připsal 672 gólů a 303 asistencí. To vše za 778 zápasů. Neskutečná čísla, která z Messiho dělají jednoho ze dvou nejlepších v historii. Jenže ani Laporta neodvrátil pohromu v podobě jeho ztráty, přestože na něm postavil celou prezidentskou kampaň.

Lionel Messi tak zadarmo odešel do PSG. Jenže v Parku princů nešlo všechno podle předpovědi. Na své výkony nenavázal, ačkoliv byl pro PSG klíčovým hráčem a to zejména v této sezóně, kdy dal 16 gólů a 16 asistencí. Fanoušci ho ale nesnáší a Messi je na odchodu. Byl sice nafotit nové dresy pro PSG a začalo se spekulovat o jeho setrvání v klubu, ale řekl bych to asi tak, že je vždy pro jakoukoliv marketingovou aktivitu klubu lepší, když je součástí Messi, než když není. To je i tento případ. Nic v tom nehledejte.

Messi s PSG nafotil dresy pro novou sezónu

Messi má na stole obří nabídku z Al-Hilalu, hlavního rivala Al-Nassru Cristiana Ronalda, který mu nabízí plat 600 milionů eur ročně i s bonusy, díky kterým se jeho roční příjmy budou blížit miliardě eur za jednu sezónu. Naprosto neskutečná částka. Messiho otec už to údajně přijal, ale nic oficiálního zatím není. Do té doby je favoritem na Messiho podpis Barcelona, která usiluje o jeho návrat a je to veřejně známá věc. Problém je ale ve finančním fair-pay. Messi by si musel nechat sníži plat a to opravdu o hodně. Podle Xaviho ale na financích nezáleží. Z 99% je všechno na Messim.

Záleží na něm. Uděláme všechno, co bude potřeba pro to, aby k nám přišel. Myslím si, že podmínky jsou nastavené dobře. Fotbalově by nám stále hodně pomohl. Záleží ale jen na něm. Je to z 99% na Messim. Tím pádem je to jednodušší. Když musíte udělat rozhodnutí v rozporu s tím, co chce hráč, začíná to být složité. Zvlášť, když jde o kamarády. Piquému jsem řekl, že musí ustoupit a nemohl jsem kvůli tomu spát. Jordi Alba na mě byl naštvaný, ale ukázal, že je obrovský proík. S Busquetsem to bylo celé jednodušší. Všichni 3 měli možnost odejít ve správný čas," řekl Xavi.

Lionel Messi s Xavim

David Suchý / goal.com

Nejnovější články