Zpět na » Francie: Ligue 1 » Marseille přivádí nadějného Vitinhu z Bragy, Nice ulovilo kanonýra Moffiho z Lorientu

Francie: Ligue 1 - Marseille přivádí nadějného Vitinhu z Bragy, Nice ulovilo kanonýra Moffiho z Lorientu

Marseille přivádí nadějného Vitinhu z Bragy, Nice ulovilo kanonýra Moffiho z Lorientu © twitter.com - Talentovaný Portugalec Vitinha bude hrát za Olympique Marseille

0

Líbilo se

31.01. - Trh s útočníky v ideálním mladém věku není úplně přeplněný. Na té nejvyšší výkonostní úrovni tu je k dispozici možná jen Victor Osimhen a Dušan Vlahovič. Zajímavá jména ale nyní mají kluby ve Francii. Olympique Marseille přivádí z Portugalska nadějného Vitinhu, Nice se zase zbavuje zkušeného Delorta a přivádí kanonýra Lorientu Moffiho na hostování s opcí.

Vitinha je zatím známé jméno možná jen pro hráče Fify nebo Football Manageru. Vychovala ho Braga a od roku 2021 dává góly za první tým. Ve svém prvním ročníku dal 7 branek a stejný počet gólů dal i letos za 17 zápasů. Je jedním z nejvýše hodnocených portugalských mladíků a jeho přestup byl jen otázkou času. Za reprezentanta do 21 let nakonec 30 milionů eur zaplatil Olympique Marseille. Ten se zbavil útočníků Dienga a Suaréze a Vitinha má být náhradou. Francouzský velkoklub ale nebyl jediným zájemcem. O vycházející portugalskou hvězdu byl zájem i z Anglie.

Terem Moffi

Podobně jako Marseille se i Nice zbavilo jednoho z útočníků. Hostovat šel do Nantes Andy Delort. Ten dal za poslední rok a půl 22 branek, ale nyní uvolní místo Teremu Moffimu. Reprezentant Nigérie hraje za Lorient od roku 2020 a za 2 a půl sezóny dal 34 gólů v Ligue 1. Skvělá čísla. 23letý forvard se nyní stěhuje do Nice na hostování s opcí na 22,5 milionů eur. Za více penez klub z francouzského pobřeží nikdy nikoho nepřivedl. Moffi je ale prakticky zaručenou trefou do černého a kdo sleduje Ligue 1, ten mi musí dát za pravdu.

David Suchý / goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články