Zpět na » Francie: Ligue 1 » Dva brankáři PSG jsou minulostí, Keylor Navas hledá nové angažmá

Francie: Ligue 1 - Dva brankáři PSG jsou minulostí, Keylor Navas hledá nové angažmá

Dva brankáři PSG jsou minulostí, Keylor Navas hledá nové angažmá © sport.es - Jedničkou v brance PSG bude Donnarumma

3

Líbilo se

07.07. - Dva špičková brankáři střídající se v brance pařížského giganta jsou minulostí. S příchodem nového trenéra byl rozřešen jeden z velkých rébusů. Christoph Galtier totiž oznámil, že jedničkou PSG bude italský gólman Gianluigi Donnarumma. Keylor Navar si tak může hledat nové angažmá nebo přijmout roli náhradníka.

Nový trenér PSG, Christoph Galtier, byl u funkce tepreve několik hodin a již ve svém projevu oznámil, že si na pozici brankářské jedničky vybral Gianluigiho Donnarummu. Pařížský klub proto ihned začal hledat východisko pro kostarickou dvojku, Keylora Navase.

V naprostém souladu s trenérem Galtierem se i nový sportovní ředitel Luis Campos vyjádřil k problematice dvou gólmanů. PSG považuje Donnarummu za sázku na budoucnost s ohledem na jeho nízký věk (23let), zatímco Navasovi bude v prosinci už 36 let, a přestože je bezpochyby kvalitním brankářem, blíží se ke konci své kariéry.

Během první společné sezóny se oba rivalové v brance střídali, aniž by trenér Pochettino dal najevo, kdo z hráčů je jedničkou týmu. Navas odchytal šestadvacet utkání, Donnarumma o tři méně a na konec nebyl ani jeden z gólmanů se svou pozicí spokojen.

Na úvodní tiskové konferenci minulé úterý dal Galtier najevo, že preferuje v brance Donnarummu, jedním dechem ovšem dodal, že se i náhradník vlivem výkonnosti může posunout do pozice jedničky a naopak. „Vždycky jsem tímto systémem pracoval a myslím, že je to jednodušší,“ vysvětlil nový trenér.

Francouzský klub bude tedy v následující sezóně spoléhat na italského reprezentačního brankáře, i když se musí zlepšit v mnoha ohledech své hry, jako je například nadměrné riskování s míčem u nohy, píše L´Equipe. Nejzřetelnějším příkladem takového chybování byla ztráta míče ve prospěch Benzemy 9. března v utkání Ligy Mistrů na Santiago Bernabeu, která vedla k úvodní brance Realu Madrid.

Velkým problémem PSG v případě kostarického brankáře bude najít kupce. Navas má ještě dva roky platnou smlouvu s velmi vysokým platem (12 milionů eur hrubého ročně) a v květnu prohlásil, že je jeho rodina spokojená a neplánuje se stěhovat z Paříže. K platovým výdajům je nutné připočíst také deseti milionový poplatek za přestup a vyjde celková suma, která je mimo možnosti většiny klubů.

Andrea Suttnerová / sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články