Zpět na » Francie: Ligue 1 » Neymar prodloužil v PSG kontrakt o rok, klub ale nejásá

Francie: Ligue 1 - Neymar prodloužil v PSG kontrakt o rok, klub ale nejásá

Neymar prodloužil v PSG kontrakt o rok, klub ale nejásá © 90min.com - Pro PSG by bylo udržení Neymara s Mbappém náramnou vzpruhou

0

Líbilo se

02.07. - Brazilský útočník ve službách pařížského klubu ani na chvíli neváhal a hned první den využil smluvní doložky, která mu umožňovala jednostranně prodloužil kontrakt v PSG o další rok. To vše ve chvíli, kdy jsou majitelé klubu rozhodnuti, že Neymar v příští sezóně už nebude součástí týmu.

V posledních dnech se nad brazilským útočníkem stahovala temná mračna, která nevěstila nic dobrého. Jeho aktuální zaměstnavatel velmi jasně vyjádřil své stanovisko a označil Neymara za hráče, s nímž do budoucna nepočítá. Jeho výkony vedení klubu nepřesvědčily a hvězdné manýry mu na popularitě také nepřidaly.

O to větším překvapením je zpráva o tom, že Neymar v PSG prodloužil smlouvu o další rok. Ale když se na situaci podíváme pohledem brazilského hráče, vůbec se není čemu divit. Neymar v PSG naposledy podepsal tříletou smlouvu v roce 2021 s královským platem 30 milionů eur čistého ročně. A to je částka, kterou téměř žádný jiný klub nemůže hráči nabídnout. Pokud se tedy zamyslíme, je pochopitelné, proč Neymar využil smluvní doložky o jednostranném prodloužení kontraktu hned 1.července 2022, tedy v den, kdy doložka vstoupila v platnost.

Brazilcova výkonnost se po přestupu do pařížského týmu propadla, i přesto je jeho okolí optimistické a slibuje, že Neymar v příštím roce předvede jednu ze svých nejlepších sezón kariéry. Stejný pohled na věc ovšem nemá vedení PSG. „Někteří hráči přijdou a jiní zase odejdou,“ řekl listu Parisien Nasser Al-Khelaifi. Neymara sice jeho slova rozčílila, ale dobře věděl, že má situaci pevně ve svých rukou. Pokud by totiž vyslyšel přání klubu i většiny fanoušků a PSG opustil, musel by přijmout také razantní snížení platu.

Neymar svým posledním tahem pevně ovládl střed pařížské šachovnice a bude čekat na protitah vedení klubu. Je připraven pevně se držet svého milionového honoráře, i když by to pro něj mohlo znamenat, že upadne v nemilost a bude vysedávat na lavičce náhradníků nebo na tribuně. Nebyla by to ostatně žádná velká změna, protože v uplynulém ročníku Ligue 1 musel vynechat více než dvacet utkání. A to by se mu na podzim v rámci přípravy na nadcházející MS v Kataru mohlo vymstít.

Andrea Suttnerová / sport.es,leparisien.fr

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články