Zpět na » Francie: Ligue 1 » Neymar se stal nechtěným: PSG se ho v létě pokusí prodat

Francie: Ligue 1 - Neymar se stal nechtěným: PSG se ho v létě pokusí prodat

Neymar se stal nechtěným: PSG se ho v létě pokusí prodat © psgtalk.com - Neymar je v PSG nechtěným hráčem

1

Líbilo se

29.06. - Pařížský gigant prochází velkou restrukturalizací týmu, kterou zahájilo ukončení smlouvy s trenérem Pochettinem a nabídkou královské smlouvy hlavní hvězdě, Kylianu Mbappému. Součástí nového týmu by ovšem už neměl být brazilský útočník, s jehož manýry vedení došla trpělivost a nepřejí si nic menšího, než jeho okamžitý odchod.

Součástí projektu, kterým se Nasser Al Khelaifi zavázal Kylianu Mbappému, byl také sllib, že se klub stane nejen konkurence schopný, ale že bude v Evropě kralovat. Ve středu nebo chcete-li na špici tohoto projektu je pochopitelně francouzský útočník a podle médií to byl opředevším jeho přání, aby v týmu nadále nepokračoval Neymar.

Podle serveru RMC Mbappé chce mít otěže na hřišti i mimo něj pevně a výlučně ve svých rukou a to nepůjde, pokud bude v klubu pokračovat Neymar. A od chvíle, kdy má mladý francouzský útočník v klubu jedno z hlavních slov, to jde s Brazilcem z kopce.

Stejný zdroj uvádí, že klub již brazilského reprezentanta o svém rozhodnutí prodat jej informoval a jako hlavní důvod uvedl neustálou nedisciplinovanost hráče, která se odráží na jeho špatné výkonnosti.

Katarští vlastníci PSG jsou značně rozladěni Neymarovými rozmary a tím, jak málo toho na hřišti předvádí. Jedná se o nejdražší podpis v historii fotbalu, pobírá galaktický plat a zejména kvůli velké finanční zátěži ve výši 40 milionů eur ročně se ho PSG bude chtít zbavit ještě letos v létě.

O tom, že se Neymar stal nežádoucím hráčem, se fanoušci dozvěděli přímo od vlastníka klubu, který hodnotil uplynulou sezónu negativně, když potvrdil, že od svých hráčů očekává v příštím roce mnohem více. Brazilský útočník tuto poznámku vztáhl na sebe a slovní přestřelka byla na světě.

Možný letní odchod Neymara? Mohu Vám říci, že od všech hráčů očekáváme mnohem víc než v minulé sezóně,“ citoval deník Le Pariesien Al Khelaifiho. „Všichni musí být stoprocentní. Je zřejmé, že jsme nebyli dost dobří na to, abychom se dostali dál. Pro příští sezónu je cíl zřejmý: pracovat na 200 procent, vydat ze sebe maximum a odevzdat pro tento dres vše,“ dodal vlastník PSG.

Hráči musí být pokorní, musí se změnit a přizpůsobit se tak, aby se vyhýbali zraněním, vyloučením a zbytečným faulům,“ naprosto jasně ve své řeči poukazoval Aů Khelaifi na Neymara, který v uplynulé sezóně vynechal po zranění kotníku dva měsíce.

Nicméně najít klub, který by byl schopný platově uspokojit hráče a zejména vyplatit PSG částku, se kterou bude souhlasit, není nic lehkého. Podle informací z médií PSG nabídlo Neymara Barceloně s požadavkem přestupní částky ve výši 50 milionů eur. Odezva žádná. Nabídka putovala i do Chelsea a Juventusu. Anglický klub jen pokrčil nos a tak zájem o Neymara z velkých evropských klubů potvrdil pouze Juventus, ale turínský klub už značeně vysál svůj rozpočet při uspokojení přestupu Pogby a Di Marii. "Uklidit" Neymara bude opravdu obtížné.

Andrea Suttnerová / dailymail.co.uk, sport.es, gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

líbil by se mi v Chelsea Smajlík 17 Smajlík 18

MUFC_RedArmy
Nejnovější články