Zpět na » 1. Bundesliga » Andrew Robertson by v Bayernu mohl nahradit Alphonsa Davies

Andrew Robertson by v Bayernu mohl nahradit Alphonsa Davies

Andrew Robertson by v Bayernu mohl nahradit Alphonsa Davies © iconsport.photo - Andrew Robertson

1

Líbilo se

28.02. - Ostrovská cesta se Bayernu Mnichov evidentně zalíbila. Harry Kane je konečně tím, kdo nahradil Roberta Lewandowskiho, Eric Dier je zjevně oblíbencem Thomase Tuchela, ačkoliv moc nechápu proč. Nyní se však řeší odchod Alphonsa Daviese a potenicální náhrada. Údajně Andrew Robertson z Liverpoolu. Fanouškům Liverpoolu se to snadno neposlouchá.

Andrew Robertson je odchovancem skotského klubu Queen´s Park. Rodáka z Glasgow si ale fanoušci skotského fotbalu mohou pamatovat spíše z Dundee United, odkud zamířil do Hull City. Po sestupu dostal Hull zpět do Premier League, kde mu i jedna sezóna zajistila přesun do Liverpoolu. Celkem překvapivý tah Jürgena Kloppa, který ale výšel dokonale. První sezóna zahřívací, ale v té další už asistoval u 11 gólů jen v Premier League. Stal se klíčovou postavou u úspěchů The Reds. Než ho překonal Trent Alexander-Arnold, Robertson byl obráncem s nejvíce asistencemi v historii Premier League.

K dnešnímu dni má skotský reprezentant na kontě už 282 startů. Po sezóně ale skončí Jürgen Klopp a mluví se o tom, že to odstartuje masivní přestavbu, u níž je nejistá budoucnost stálic jako právě Robertson nebo van Dijk. Poslední spekulace to pak u Robertsona potvrzují. Je tu totiž Bayern Mnichov. Ten si s příchodem Kanea a Diera evidentně oblíbil anglickou cestu a s tím, že Alphonso Davies už se údajně dohodl s Realem Madrid, levý bek bude potřeba. Víme, jaké má Bayern problémy s pravou stranou, takže nalevo půjde po skutečné megastar.

Na světě moc lepších levých obránců než Robertson není a to i přes to, že v tomto ročníku toho také celkem dost odmarodil a když už hrál, jeho dominance nebyla taková, jako před lety. Na jednu stranu si Liverpool zvykl na jeho absenci. I tak tu ale budeme mít domino. Davies do Realu, Robertson do Bayernu, a kdo by šel do Liverpoolu? Spoléhat s Gomezem nebo Tsimikasem jako jedničkou na levý kraj? To asi ne. Liverpool tak Robertsona rozhodně nebude pouštět jen tak, pokud na to on sám nebude tlačit.

Andrew Robertson

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články