Zpět na » 1. Bundesliga » Jamal Musiala odmítl podepsat s Bayernem Mnichov novou smlouvu. Zamíří v létě do Premier League?

Jamal Musiala odmítl podepsat s Bayernem Mnichov novou smlouvu. Zamíří v létě do Premier League?

Jamal Musiala odmítl podepsat s Bayernem Mnichov novou smlouvu. Zamíří v létě do Premier League? © iconsport.photo - Jamal Musiala

1

Líbilo se

03.03. - Záložník Jamal Musiala údajně odmítl nabídku na prodloužení smlouvy v Bayernu Mnichov a není vyloučeno, že by v létě mohl zamířit do Premier League. Podle britských médií se jako hlavní uchazeči o služby Musialy jeví Manchester City a Liverpool, jejichž skauti měli hráče sledovat i v nedávném utkání proti Bayeru Leverkusen.

Musiala má v Bayernu Mnichov kontrakt do roku 2026, vzhledem k jeho výkonům by si ale bavorský velkoklub rád pojistil jeho služby na delší dobu a hráči proto nabídl vylepšenou smlouvu na 150 tisíc liber týdně.

Tu ale měl Musiala odmítnout a bundesligové giganty informoval o svém rozhodnutí neprodloužit kontrakt, což znovu rozdmýchalo spekulace o jeho možném letním odchodu z klubu.

O rozhodnutí Musialy měl být už minulý týden informován Manchester City, jenž se zatím jeví jako hlavní kandidát na podpis talentovaného ofenzivního záložníka, který má přitom stále pouhých 21 let.

Není přitom ale ani zdaleka jediným zájemcem o jeho služby. Kromě klubu Pepa Guardioly má být ve hře také Liverpool a značný zájem projevuje o svého odchovance také Chelsea, která se hodlá zapojit do boje o hráčův podpis.

Zájem z Chelsea, Manchesteru City nebo Liverpoolu

Vzhledem k tomu, že Musiala v Chelsea strávit velkou část své mládežnické kariéry, jistě by se nebránil návratu na Stamford Bridge, problémem ale pro něj může být, pokud si Chelsea nezajistí vítězstvím v FA Cupu alespoň kvalifikaci do Evropské ligy.

Musiala si přitom vzhledem ke svým letošním výkonům může vybírat z těch nejlepších nabídek. V pouhých 21 letech patří mezi klíčové hráče Bayernu Mnichov, za který letos nastřílel již sedm gólů a přidal tři asistence v 19 zápasech Bundesligy.

Skvěle tak navázal na stejně povedenou loňskou sezónu, kterou zakončil s celkem 12 góly a deseti asistencemi ve 33 ligových zápasech.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Vít Sedlák / FotbalPortal.cz

Nejnovější články