Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » 1. Bundesliga » Bayern Mnichov zahájil jednání s Xabi Alonsem. Liverpool zůstává až překvapivě klidný

Bayern Mnichov zahájil jednání s Xabi Alonsem. Liverpool zůstává až překvapivě klidný

Bayern Mnichov zahájil jednání s Xabi Alonsem. Liverpool zůstává až překvapivě klidný © iconsport.photo - Xabi Alonso

0

Líbilo se

06.03. - Bayern Mnichov údajně zahájil jednání s hlavním trenérem Bayeru Leverkusen Xabi Alonsem, kterého by rád viděl jako nástupce Thomase Tuchela, jenž v létě klub opustí. Alonso, o kterého jeví velký zájem také Liverpool, zůstává preferovaným kandidátem na pozici trenéra Bayernu, který v úvodních jednáních dostal od španělského trenéra pozitivní odpověď.

42letý Alonso má za sebou skvostný start trenérské kariéry a s Bayerem Leverkusen v letošní sezóně výrazně zatápí i samotnému Bayernu Mnichov v boji o ligový titul v Bundeslize.

Není proto divu, že je o bývalého španělského reprezentanta velký zájem, zvláště potom z klubů, ve kterých působil ještě jako hráč a tedy Bayernu Mnichov a Liverpoolu.

Bavorský velkoklub měl navíc podle zdrojů stanice Sky Germany tento týden zahájit i první rozhovory se svým hlavním kandidátem na post nového trenéra, který by měl nahradit Thomase Tuchela.

Tuchelův tým aktuálně zaostává v tabulce německé ligy už o deset bodů za vedoucím Leverkusenem a kvůli nevýrazným výsledkům v letošní sezóně už Bayern v únoru potvrdil, že německý trenér na jeho lavičce po konci sezóny nezůstane.

Pokud by se Bayern Mnichov s Alonsem dohodl, musel by Leverkusenu zaplatit mezi 15 a 25 miliony eur, jelikož fixní výkupní klauzule na 15 milionů eur v trenérově smlouvě začne platit až v létě roku 2025.

Podle reportéra stanice Sky Germany Floriana Plettenberga je Bayern po úvodních jednáních mírně optimistický ohledně šancí na Alonsův podpis.

„Mají informace, že pokud se rozhodne změnit klub, půjde do Bayernu a ne do Liverpoolu. Podle Alonsa je odkaz Jürgena Kloppa v Liverpoolu až příliš velkou zátěží. Obává se, že by mohl více ztratit, než získat.

I samotný Liverpool se přitom drží navzdory jednáním Alonsa s Bayernem překvapivě zpátky. Že by nakonec nedošlo k velkému návratu a Liverpool se zaměřil na jiné manažery?

Kam dál?

Vít Sedlák / FotbalPortal.cz

Nejnovější články