Zpět na » 1. Bundesliga » Borussia Dortmund se v lednu pokoušela o návrat Jadona Sancha

1. Bundesliga - Borussia Dortmund se v lednu pokoušela o návrat Jadona Sancha

Borussia Dortmund se v lednu pokoušela o návrat Jadona Sancha © iconsport.photo - Jadon Sancho

1

Líbilo se

10.09. - Zprávy o aktuálním rozpoložení Jadona Sancha, jeho výkonech na trénincích a tak dále rozhodně nejsou dobré. Dříve opravdu elitní talent teď už možná lituje svého velkého přestupu do Manchesteru United, který se mu prostě nevyvedl. Podle deníku The Sun měla o jeho lednový přesun v rámci hostování zájem Borussia Dortmund. Myslíte, že by se zpět v Německu dokázal nastartovat?

Na velký fotbal Jadona Sancha připravil Manchester City. Ten v posledních letech vydělal na svých hráčích z akademie 260 milionů eur a Sancho je jedním z nich. Přestoupil do Borussie Dortmund, kde se brzy stal bundesligovou superstar. V jeho 3 celých sezónách v Bundeslize dal za BVB 37 gólů a přidal 41 asistencí. Šílená čísla, která z něho dělala jednoho z nejproduktivnějších hráčů v Evropě. Byl o něj šílený zájem a jeho tržní hodnota byla nad úrovní 100 milionů eur. Koupil ho Manchester United, ale Sancho si prochází peklem.

Ani z části nenávazal na své výkony z Německa. Během první sezóny dal 3 góly a 3 asistence. Omlouvalo se to nějakou adaptací. Po příchodu Erika ten Haga se sice zlepšily jeho statistiky, ale na povrch vyšly zprávy o špatném psychickém stavu, díky kterému byl mimo kádr. Vrátil se, ale aktuálně je opět mimo. Stále teprve 23letý křídelník má ohromný potenciál a je to skvělý fotbalista. Jenomže se s ním musí dobře pracovat. Toxické prostředí v Manchesteru mu nesvědčí a potřebuje změnu. Ta mohla přijít v podobě Saudské Arábie, kde měl zájem Al-Ettifaq. Naštěstí k přestupu nedošlo.

Podle anglických médií o Sancha měla v lednu zájem Borussia Dortmund. Klub, v jehož dresu vyletěl mezi skutečné superstar a byl dáván na úroveň vedle Kyliana Mbappého jako největší světový talent. Chtěla ale pouze Sanchovo hostování a Manchester United by stále musel hradit jeho plat, což se klubu nelíbilo a radši si ho ponechal. V prostředí, kde mu to dříve šlo by třeba pookřál a byl by prospěšnější i pro Red Devills. Tohle nikam nevede. Je opravdu smutné vidět někoho jako Sancha v takovéhle situaci.

Jadon Sancho

David Suchý / thesun.co.uk

Nejnovější články